Policjanci wizytują obozy i półkolonie

  • 26.06.2018, 15:41
  • Anna Czapla-Furtacz
Policjanci wizytują obozy i półkolonie
Wałeccy policjanci wspólnie ze strażakami kontrolowali obozy stacjonujące na terenie powiatu. Mundurowi spotkali się także z dziećmi korzystającymi z półkolonii. Takie działania będą prowadzone przez służby cały sezon letni.

Jeziora i piękno przyrody powiatu wałeckiego, rokrocznie przyciąga turystów na wypoczynek. Z wypoczynku w powiecie, korzystają również dzieci i młodzież. Są to głównie obozy pod namiotami i kolonie, czy też półkolonie. Nad bezpieczeństwem najmłodszych w trakcie letniego wypoczynku czuwają policjanci i strażacy.

Dlatego już w poniedziałek kontrolowali pierwsze obozy pod namiotami. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowanie dróg, dojazd do miejsca wypoczynku, natomiast w samym obozie drogi ewakuacyjne, a przede wszystkim wiedzę osób odpowiedzialnych za organizację wypoczynku, w tym temacie.

Podczas kontroli będą prowadzone pogadanki z wypoczywającymi na temat zachowań w lesie np. jak zachować się podczas pożaru lasu, nadejścia burzy, zagubienia w lesie itp. Mundurowi odwiedzili także dzieci korzystające z półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu.

Stuosobowej grupie dzieci przekazali wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku, głównie wypoczynku nad wodą. Spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza teoretyczna, a druga cześć to edukacja poprzez zabawę w kalambury, dotyczące zachowań nad wodą. Ta forma edukacji bardzo podobała się kolonistom.

Dzieci otrzymały od policjantów ulotki z kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz wakacyjne kartki „Bezpiecznie podczas wakacji”. Kolejne kontrole za tydzień.

(kpp)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe