Piłkarskie święto w Śmiłowie

  • 2.07.2018, 01:06 (aktualizacja 02.07.2018 01:36)
  • contact contact
Piłkarskie święto w Śmiłowie
Orkan Farmutil Śmiłowo uczcił swój jubileusz 60-lecia awansem do IV. ligi piłkarskiej. Z tej okazji w Domu Gościnnym „Pasibrzuch” w Śmiłowie w miniony piątek odbyła się uroczysta gala

 

Uroczystość poprowadził Dariusz Krupa, oddany klubowi działacz sportowy i radny Rady Gminy Kaczory. Na wstępie poinformował, że planowano, by imprezę poprowadził Krzysztof Ibisz, ale ten nie dotarł tego dnia do Śmiłowa. Jednak nie było czego żałować, bo w opinii uczestników Dariusz Krupa godnie go zastąpił.

Po powitaniach nadszedł czas na podziękowania od zarządu klubu dla sponsorów, przyjaciół klubu, lokalnych władz, kibiców, kadry szkoleniowej, zawodników, a nawet ich małżonek i partnerek. Podziękowań było mnóstwo, bo i jest komu dziękować.

Prezes zarządu Orkan Farmutil w swoim wystąpieniu wspomniał, że założycielem klubu był Bogdan Żołędziowski. – Ten nasz piękny jubileusz oraz sukces sportowy był możliwy dzięki wsparciu życzliwych ludzi. Ostatnie lata w historii klubu, to czas nieocenionej pomocy ze strony Anny i Henryka Stokłosów oraz wójta Gminy Kaczory Brunona Wolskiego– mówił Zbigniew Wichert.

Prezes dziękował również przedstawicielom sponsora tytularnego – prezesowi ZRP „Farmutil HS” S.A. Przemysławowi Andryszakowi oraz wiceprezesowi Sławomirowi Cygankowi. Grono sponsorów i przyjaciół klubu, którym dziękowano, jest większe: Henryk Kalka, Arkadiusz Hass, Ryszard Górka, Hanna Bartos, Natalia Sobieszczyk, Józef Niemczuk, Henryk Dembicki, Mirosław Mikosz, Dariusz Krupa, Jarosław Jackowski, Stanisław Bachmatiuk, Stefan Kowal, Adam Hinz, Artur Skiera, Stefan Krusik, Tomasz Miedziński, Bartosz Gałecki i wielu innych.

Trzeba zauważyć, że Orkan Farmutil Śmiłowo jest jedynym klubem piłkarskim z powiatu pilskiego, który awansował do IV. ligi po zmianach organizacyjnych tego szczebla rozgrywek. Zanim do tego doszło klub poczynił szereg inwestycji, jak modernizacja boiska, wybudowanie szatni, odnowienie stadionu, montaż piłko-chwytów, atestowanych bramek i krzesełek dla kibiców. Wszystko to było możliwe dzięki hojności sponsorów. Ale awans do IV. ligi nakłada na klub konieczność wykonania kolejnych prac, wymaganych przepisami PZPN. W trybie pilnym trzeba wykonać ogrodzenie stadionu z osobnym wejściem dla przyjezdnych kibiców oraz zmodernizować szatnię dla przeciwnych drużyn. Wspominał o tym prezes klubu, prosząc o dalsze wsparcie obecnych na sali przedstawicieli władz gminy oraz sponsorów.

Po wystąpieniu prezesa, z gratulacjami pospieszyli goście, wśród nich prezes zarządu OZPN Piła Adam Luboński, który podziękował głównemu sponsorowi Henrykowi Stokłosie, przekazując na jego ręce pamiątkową statuetkę. Zarządowi klubu gratulowali też m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wójt Brunon Wolski.

A potem przyszedł czas na zabawę taneczną. Było głośno, hucznie i wesoło. Jak długo trwała zabawa? Tego nie udało się nam ustalić…

(mb)

fot. Paulina Deresz

 

 

 

 

contact contact

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zenas
zenas 2.07.2018, 01:39
Gratulacje!!!!! Ale w 4 lidze nie bedzie łatwo się utrzymać

Pozostałe