Budynek przychodni specjalistycznych w Pile w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu- warto zagłosować

  • 5.07.2018, 10:43 (aktualizacja 10.07.2018 16:24)
  • Anna Czapla-Furtacz
Budynek przychodni specjalistycznych w Pile w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu- warto zagłosować
„Termomodernizacja budynku przy al. Wojska Polskiego 49B w Pile”, należącego do Powiatu Pilskiego, wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017. Można głosować

To prestiżowy plebiscyt, m.in. pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W tym roku odbywa się już 22 druga edycja. Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego., a jego finał odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Wśród finalistów znalazła się inwestycja Powiatu Pilskiego, którą była właśnie modernizacja budynku przy ul. Wojska Polskiego 49B (zwanego popularnie budynkiem przychodni specjalistycznych) – przeprowadzona w ubiegłym roku. Nominacja nie była łatwa, zanim nasza inwestycja znalazła się w gronie finalistów, specjalna komisja na miejscu oceniła jej wykonanie. Głosowanie już ruszyło, a potrwa do 9 sierpnia, do godz. 12.

Głos można oddać tutaj:

http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/250-pila.html
- Ta nominacja dowodzi, że potrafimy remontować i modernizować nasze obiekty na najwyższym poziomie. Mocno zachęcam mieszkańców Piły i całego powiatu pilskiego, by oddali na nią głos – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
Przypomnijmy: budynek powstał w 1985 roku, a powiat otrzymał go na własność 19 lat temu. Czas zrobił swoje. By obiekt stał się atrakcyjny dla najemców zapadła decyzja o jego rewitalizacji. Wymieniono w nim okna, drzwi, centralne ogrzewanie, a cały budynek łącznie z dachem docieplono. Zyskał też nową atrakcyjna elewację. Modernizacja kosztowała blisko 2 mln złotych. Pożyczkę na ten cel, dzięki złożonemu przez Powiat Pilski wnioskowi, przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Inwestycja ma walor ekologiczny, realne jest umorzenie części pożyczki w wysokości około 500 tys. zł. Decyzja o modernizacji budynku przyniosła już bardzo korzystne efekty. Przybyli nowi najemcy. Wszystkim spadły rachunki z tytułu najmu.

(pp)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
C
C 5.07.2018, 20:47
Przecież wszyscy wiedzą że modernizacja była robiona po to aby się tam przeniósł PULS jako podwykonawca kontraktu NFZ szpitala. Nawet windę dla PULSU zamontowali. Teraz tylko czekać jak cały kontrakt na przychodnie na 2019 rok otrzyma szpital i przekaże PULSOWI. Szpital jak wiadomo należy do Starostwa tak jak budynek przychodni. Stad wiec ten remont. Ręka rękę myje ...

Pozostałe