St. asp. Szymon Pawłowski w gronie dzielnicowych na medal

  • 6.07.2018, 13:53
  • Anna Czapla-Furtacz
St. asp. Szymon Pawłowski w gronie dzielnicowych na medal
W plebiscycie na najlepszego dzielnicowego "Dzielnicowy na medal 2018" st. asp. Szymon Pawłowski z Komendy Powiatowej Policji w Pile zajął wysokie trzecie miejsce. Wyróżniony funkcjonariusz od 10 lat jest dzielnicowym, na co dzień pełni służbę na Posterunku Policji w Wysokiej i tam pomaga w rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnych. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 4 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Plebiscyt „Asy Bezpieczeństwa – Dzielnicowy na medal 2018” to kolejny już konkurs przeprowadzony przez dziennik Głos Wielkopolski, lokalne tygodniki i portal naszemiasto.pl wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Został on zorganizowany przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. O tegoroczny tytuł Dzielnicowego na medal walczyli policjanci, których kandydatury zostały zgłoszone przez obywateli w pierwszym etapie konkursu. Plebiscyt rozpoczął się 23 maja br. i trwał miesiąc. W tym czasie czytelnicy oddali na swoich ulubionych dzielnicowych ponad 13 tys. głosów.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Bo dzielnicowy to policjant najbliżej obywatela – tzw. pierwszego kontaktu. Reaguje na problemy lokalnych społeczności. To od jego postawy i zaangażowania zależy czy mieszkańcy danego rejonu będą czuć się bezpiecznie i jak będą postrzegać Policję. To bardzo ważna służba, do której trzeba mieć pasję i chęć pomocy innym.

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 4 lipca br. odbyło się uroczyste uhonorowanie laureatów. Zwycięscy odebrali statuetki, nagrody i serdeczne gratulacje z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Zbigniewa Hoffmanna, który objął przedsięwzięcie patronatem honorowym, Zastępcę Redaktora Naczelnego Głosu Wielkopolskiego pana Leszka Waligórę, viceszefa wielkopolskich policjantów insp. Romana Kustera oraz przedstawiciela ZW NSZZP woj. wielkopolskiego asp. sztab. Dariusza Żak. W uroczystości uczestniczyli kierownicy komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Spośród uczestników plebiscytu „Asy Bezpieczeństwa – Dzielnicowy na medal 2018” wyłonionych zostało sześciu laureatów: 1 miejsce – mł. asp. Marcin Woldański z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie; 2 miejsce – mł. asp. Mariusz Klim z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie; 3 miejsce – st. asp. Szymon Pawłowski z Komendy Powiatowej Policji w Pile; 4 miejsce – st. post. Judyta Kuźma z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu; 5 miejsce – mł. asp. Paweł Błaszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.;6 miejsce – asp. Marcin Raczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Dominika Pupkowska-Bral

(KWP Poznań)/JP

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe