Cztery mile za piec

  • 9.07.2018, 14:11
  • Anna Czapla-Furtacz
Cztery mile za piec
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach działań społecznych i artystycznych pn. ,,Książka jest Ok!". Spotkania odbędą się w sobotę, 21 lipca br. w Wysokiej i w Pile- Wysoka, godz. 12.00, ogród parafialny, Piła, godz. 16, al. Powstańców Wielkopolskich, plac za Biedronką.

Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektor biblioteki:- Zapraszamy na interaktywny spektakl pt. „Cztery mile za piec” w wykonaniu teatru Władca Lalek . Spektakl oparty został na motywach poezji ludowej. Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen. Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe, pozwalające "wyżyć się" aktorom i widowni. Cztery mile za piec to również sztuka dydaktyczna, ale w zgoła innym znaczeniu, nie nauka moralna wybija się tu na plan pierwszy, ale wyobraźnia ludyczna dziecka i jego twórcze możliwości, także jako aktora. Spektakl jest grany z udziałem dzieci i dorosłych.

Teatr Władca Lalek to objazdowy teatr dla dzieci założony w 1997 r. przez aktorkę i reżyserkę Urszulę Szydlik-Zielonkę. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się spektakle dla dzieci, spektakle wystawia na terenie całego kraju, odwołując się do tradycji teatru wędrownego.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe