Poznać modelarstwo od kuchni

  • 10.07.2018, 07:11
  • Mariusz Markowski
 Poznać modelarstwo od kuchni
Tym razem do Piły zjechało ponad stu zawodników - modelarzy z całego kraju z 15 ośrodków modelarskich, a nawet z Niemiec. Ryszard Lewandowski, szef Klubu Modelarzy Lotniczych ubolewa jednak nad faktem nieporozumień na linii KML - AZP

Zawody o Puchar Polski Modeli Swobodnie  Latających klas F1 to impreza zorganizowana głównie przez Pilski Klub Modelarzy Lotniczych, a współfinansowana  przez Urząd Miasta Piły.  Do Piły zjechał sam ,,Kwiat” polskiego modelarstwa

Zdaniem wielu zawody na pilskim lotnisku zostały doskonale zorganizowane pod względem logistycznym i merytorycznym. Nie od dziś wiadomo, że Piła organizuje świetne imprezy w tej dziedzinie. Taka jest opinia na zewnątrz.
- Niestety nie wszyscy Pilanie tak rozumują, bo to co zaprezentowała dyrekcja Aeroklubu Pilskiego chwały Pile nie przynosi – mówi Ryszard Lewandowski. - W Polskę poszedł sygnał, że AZP jest nie przychylny modelarzom z PKML – dodaje szef pilskiego klubu.
- Od czasu jak nie jestem członkiem AZP mam ciągle problemy – podkreśla Prezes PKML. - Ograniczenie dostępu do lotniska dla naszego klubu to domena obecnego kierownictwa. Najgorsze jest to, że ciągle ubiera się to w jakiś konflikt, którego moim zdaniem nie ma – dodaje.
A sama impreza? No cóż, okazała się być sukcesem wielu ludzi zaangażowanych w ich organizację. Strona sportowa zaś to wysoki poziom reprezentowany głównie przez kadrowiczów.
- Choć nie tylko, a Ci którzy przybyli zobaczyć na pewno nie żałowali. Były wywiady do mediów Wszyscy chcieli poznać modelarstwo od strony kuchni – podkreślają organizatorzy.
A Pilanie wypadli świetnie na tle polskich znakomitości! Jan Katzban w F1H był IV,  Piotr Stankiewicz w F1A Standard też był IV,  zaś Dariusz Stężalski w F1A był V. Prawdziwą furorę zrobił chyba nie najmłodszy, nie zatapialny Ryszard Lewandowski. W sobotę wygrał pewnie klasę F1HStandart, a w niedzielę w podobnym stylu zrobił to w klasie F1H.
- Sam jestem zaskoczony tymi wynikami bo przecież pokonałem wiele znakomitości – mówił po zawodach.
Ale już w dniach 1-2 września w Stalowej Woli dojdzie do rewanżu.
Pilanie chcą tam  odegrać czołowe role.
 

 

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe