Towar bez akcyzy i czterysta tysięcy złotych strat Skarbu Państwa

  • 10.07.2018, 14:52
  • Anna Czapla-Furtacz
Towar bez akcyzy i czterysta tysięcy złotych strat Skarbu Państwa
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono ponad 80 000 sztuk papierosów, tytoń i spirytus. Kontrabanda naraziła Skarb Państwa na straty rzędu ponad 400 000 zł.

Jędrzej Panglisz, biuro prasowe KPP:- Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów akcyzowych nie oznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. W czasie przeszukania w mieszkaniu 62-latka ujawniono i zabezpieczono łącznie 64 000 sztuk papierosów różnych marek, 12 kg tytoniu ciętego oraz 10 litrów spirytusu. Tego samego dnia w ramach dalszych działań policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 38-letnią mieszkankę Piły, u której również zabezpieczono blisko 17 000 sztuk papierosów oraz pieniądze w polskiej walucie w łącznej kwocie ponad 60 000 złotych.

Policja ustaliła, że zatrzymani parali się nielegalnym zajęciem co najmniej od roku, a szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 400 000 zł.

Kontrabanda została zabezpieczona, a jej właściciele trafili w ręce organów ścigania.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe