Pilska wyprawa na SPITSBERGEN

  • 10.07.2018, 15:19
  • Anna Czapla-Furtacz
Pilska wyprawa na SPITSBERGEN
W środę, 11 lipca rusza pierwsza pilska wyprawa naukowo-badawczą UAM PIŁA NORD EXPEDITION -SPITSBERGEN 2018. 7-osobowy zespół pod kierunkiem dr Pawła M. Owsiannego pojedzie w rejs badawczy wzdłuż zachodniego wybrzeża Spitsbergenu (Svalbard, Arktyka).

Grupa pobierać będzie próby badawcze z wykorzystaniem metod nurkowych w celu – jak podano- badań różnorodności bruzdnic (Dinoflagellata) siedlisk zimnowodnych.

Dr Paweł M. Owsianny:- W czasie wyprawy wizytować też będziemy Stację Polarną "Petuniabukta" Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – polską stację badawczą najbardziej na północ wysuniętą na Spitsbergenie, położona nad Zatoką Petunia, w północnej części Billefjordu.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe