Uwaga: byk na wolności

  • 10.07.2018, 15:31
  • Anna Czapla-Furtacz
Uwaga: byk na wolności
Wczoraj w miejscowości Prosna (gmina Budzyń) z terenu gospodarstwa rolnego zbiegł byk. Właściciele nie byli w stanie sami odnaleźć go w lesie, do akcji włączyła się policja, strażacy, mieszkańcy oraz myśliwi z psem tropiącym. Niestety, mimo wielu starań zwierzęcia nie odnaleziono. Byk nadal przebywa na wolności…

Do zdarzenia doszło w czasie załadunku bydła. Jak relacjonuje policja, jeden z byków przeskoczył drewniane ogrodzenie i uciekł w pobliski las.

Biuro prasowe KPP:- Próba odnalezienia zwierzęcia podjęta początkowo przez jego właściciela nie powiodła się. W związku z powyższym do nietypowych działań „ poszukiwawczych” po zawiadomieniu Policji dołączyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, OSP w Prośnie, dwóch myśliwych z psem tropiącym oraz okoliczni mieszkańcy, sąsiedzi. Niestety zwierzę - byk, maści czarno-białej, waga 350-400 kg. nie został odnaleziony. W przypadku jego ujawnienia prosimy o kontakt pod nr telefonu 785 581 304, bądź pod numer 997, zważając na ostrożność w kontakcie z „nietypowym osobnikiem”.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe