Droga rowerowa Dobrzyca-Piła jeszcze w tym roku

  • 11.07.2018, 12:39
  • Anna Czapla-Furtacz
Droga rowerowa Dobrzyca-Piła jeszcze w tym roku
We wtorek, 10 lipca w Urzędzie Gminy Szydłowo podpisano umowę na budowę ciągu pieszo-rowerowego Dobrzyca-Piła. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2018 roku.

Projekt obejmuje wykonanie ścieżki rowerowej o łącznej długości 5239,0 m, z czego 3012,0 m znajduje się na terenie Gminy Szydłowo natomiast pozostały odcinek przebiega przez Gminę Piła.

Jak podaje Urząd Gminy Szydlowo, ścieżka w zależności od odcinka i wydanej zgody właściciela gruntu, będzie wykonana z różnych materiałów (kruszywo, kostka brukowa):- W ramach tego zadania planuje się również montaż efektywnego energetycznie oświetlenia doświetlającego trasy ścieżek na wybranych odcinkach, przebudowę lub modernizację infrastruktury transportu publicznego (np. przystanki autobusowe, miejsca parkingowe, miejsca dla rowerów, stacje napraw dla rowerów) oraz budowę sygnalizatorów, a także wykonanie nowych pętli indukcyjnych na skrzyżowaniu drogi DK 10 z drogą DK 11.

Pilski odcinek swój początek będzie miał w rejonie przystanku MZK przy al. Niepodległości – ul. Miłej. - W tym miejscu- podaje Urząd Miasta- powstanie także oświetlone centrum przesiadkowe z małą architekturą, punktem naprawczym dla rowerów oraz ławkami. W ramach projektu wykonane zostanie także przejście przez drogę krajową nr 10 z sygnalizacją świetlną – tj. istniejąca sygnalizacja zostanie doposażona o rozwiązania dla rowerzystów, które ułatwią przejazd przez skrzyżowanie oraz poprawią bezpieczeństwo.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Mandatu Terytorialnego dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Koszt budowy ścieżki Dobrzyca – Piła wyniesie 2.767.042,37 zł brutto, z czego za odcinek ścieżki leżący na terenie Gminy Szydłowo 1.508.275,35 zł, a za odcinek ścieżki leżący na terenie Gminy Piła 1.258.767,02 zł. Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec 2018 roku.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Lider projektu – Gmina Szydłowo reprezentowana przez Wójta Dariusza Chrobaka i Zastępcę Skarbnika Bogumiłę Biesiadę, Partner projektu - Gmina Piła reprezentowana przez Dyrektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Jolantę Sobieszczyk, wykonawca robót - Przedsiębiorstwo Roboty Drogowo – Budowlane Jacek Karpiński oraz Inspektor Nadzoru Grzegorz Piluszczyk.

Oprac. (acz)

foto: UG Szydłowo

 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
maks
maks 12.07.2018, 23:34
generalnie pomysł bdb ale....czarno widzę drogę rowerową z kruszywa, jedzie się po tym bardzo ciężko i nieprzyjemnie, taka droga rozmięka po deszczu i jest niemożliwa do pokonania dla rolek i innych pojazdów z małymi kołami. Czy naprawdę nie można tego wyasfaltować lub chociaż kostkę położyć?
Anna
Anna 11.07.2018, 16:16
PO i jedno potrafi kłamać i malować bloki a teraz tylko ścieżki rowerowe to jest sztandarowa wizja POLSKI ściezki rowerowe ....Pan GŁOWSKI CHOĆ WYGLADEM SYMPATYCZNY TO INTELEKTEM CHYBA NIE SKORO MA TYLKO TAKIE WIZJE

Taka wszystko wiedząca zarozumiała PO nie ma żadnej wizji rozwoju ?!
Tylko tak jak w Pile nagradzać się wzajemnie i palić głupa przed Pilanami . ZA DURNIÓW NAS MACIE ???.. GDZIE SA MIESZKANIA , PRACA DOBRZE PŁATNA I ROZWÓJ MIASTA ?? To co proponuje PO to jak zwykle pudrowanie głamu

Pozostałe