Chodziescy strażacy gaszą pożary w Szwecji

  • 26.07.2018, 12:05
  • Anna Czapla-Furtacz
Chodziescy strażacy gaszą pożary w Szwecji
Chodziescy strażacy w ramach przynależności do tzw. modułu gaszenia pożarów lasu GFFFV Poznań wyruszyli do działań związanych z gaszeniem rozległych pożrów lasów na terenie Szwecji.

Strażacy pojechali ze swoimi kolegami z wielu jednostek z całej Wielkopolski z Poznania do Śwnioujścia, gdzie promem zostali przewiezieni do Szwecji. Stamtąd udali się w dalszą drogę do miejscowości Sveg, gdzie znajduje się baza operacji polskiego kontyngentu. Łącznie zastępy pokonały odległość 1500 kilometrów. Po rozbiciu obozowiska i przygotowania sprzętu do działań strażacy zostali przydzieleni do odpowienich odcinków bojowych I rozpoczęli realizację swoich zadań. Działania utrdunia bardzo wysoka temperatura oraz silne zadymienie.

Oprócz strażakow z Wielkopolski do gaszenia pożarów na terenie Szwecji wyjechali również strażacy z województwa zachodniopomorskiego, łącznie 44 pojazdy oraz 140 ratowników.

Z JRG PSP w Chodzieży zadysponowano 5 ratowników oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem terenowym. Planowana długość operacji polskich strażaków to 14 dni z możliwością przedłużenia.

Tekst: asp. Braszak Bartłomiej

Zdjęcia mł. asp. Burzyński Bartosz

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fazi
fazi 27.07.2018, 20:51
Super sprawa :))))

Pozostałe