Lubaska sala wiejska po nowemu

  • 27.07.2018, 13:38 (aktualizacja 27.07.2018 14:02)
  • Anna Czapla-Furtacz
Lubaska sala wiejska po nowemu
Jest koncepcja odrestaurowania sali wiejskiej w Lubaszu i dostosowania jej do współczesnych wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa. Plan zakłada m.in. powiększenie przestrzeni przeznaczonej na potrzeby OSP, uwzględniające część warsztatową, zaplecze sanitarne z prysznicami i szatnie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że warunki lokalowe nie są mocną stroną lubaskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dodatkowo obiekt, w którym dotychczas mieści się placówka ochotników strażaków, znajduje się w administrowaniu Gminnego Ośrodka Kultury oraz Rady Sołeckiej wsi Lubasz. We wtorek 24 lipca o godzinie 19 z inicjatywy Wójta Gminy Lubasz Marcina Filody odbyło się spotkanie, mające na celu otwartą dyskusję nad propozycjami przebudowy Sali Wiejskiej.

Szymon Szwed, Gminny Ośrodek Kultury:- Po kilkudziesięciu minutach i największej liczbie sugestii ze strony strażaków, uczestnicy spotkania, jako przedstawiciele Rady Sołeckiej, Rady Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Rady Seniorów jednogłośnie zaakceptowali wypracowaną koncepcje odrestaurowania obiektu i dostosowania go do współczesnych wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa. Szczegóły projektu zostaną przedstawione wszystkim mieszkańcom podczas zebrania wiejskiego, a kluczowym punktem jest powiększenie przestrzeni przeznaczonej na potrzeby OSP, uwzględniające część warsztatową, zaplecze sanitarne z prysznicami, szatnie. Projekt zakłada również zmianę ogrzewania z olejowego na gazowe oraz termomodernizację obiektu.

Zadanie zostanie zrealizowane w 2019 roku.

(sz)

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe