Marta Kubiak nową posłanka PiS?

  • 7.05.2017, 13:34
  • Anna Czapla-Furtacz
Marta Kubiak nową posłanka PiS?
Marta Kubiak, radna powiatowa PiS z Piły najprawdopodobniej zasiądzie w budynku przy Wiejskiej. Stanie się tak, jeśli Krzysztof Łapiński, dotychczasowy poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu pilskiego zostanie rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy.

Poseł Łapiński ma zająć miejsce dotychczasowego dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, Marka Magierowskiego. Jeśli taki scenariusz ostatecznie się wypełni, Łapiński zwolni miejsce w ławie sejmowej dla kolejnej osoby z listy PiS, którą jest Marta Kubiak, obecna radna powiatu pilskiego. To dla mieszkańców regionu dobra wiadomość, bo będziemy mieli następnego posła w okręgu z naszego terenu.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Marta Kubiak zasiada w Radzie Powiatu od 2014 roku. Jest wiceprzewodniczącą Komisji Budżetu i Infrastruktury oraz członkiem Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. - Będąc radną Rady Powiatu w Pile mam realny wpływ na podejmowane decyzje, a poza tym jestem blisko lokalnej społeczności na rzecz której pracuję, i praca ta daje mi wiele satysfakcjipowiedziała niedawno w Tygodniku Nowym. Urodziła się, mieszka i pracuje w swoim rodzinnym mieście - Pile. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa o specjalności administracja europejska. Ponadto, ukończyła studia podyplomowe o specjalności służba zagraniczna i międzynarodowa oraz public relations. Obecnie pisze pracę kończącą Master of Public Administration (MPA). Zawodowo związana jest z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), pełniąc rolę kierownika Biura Powiatowego w Pile.

W tym roku Marta Kubiak otrzymała nominację do nagrody Powiatu Pilskiego - Lider Sukces - w kategorii: rolnictwo i ochrona środowiska.

Marta Kubiak startowała w wyborach do Rady Powiatu z Okręgu nr 2 (miasto Piła). Jeśli zostanie posłem, jej miejsce w radzie zajmie osoba z drugim wynikiem. Jest nią Jolanta Kufel. Jeśli się nie zgodzi, mandat przypadnie kandydatowi z trzecim wynikiem, czyli Apolinaremu Teleżyńskiemu.

Poseł PiS, Marcin Porzucek w komentarzu do wydarzeń:- Już jako poseł Krzysztof Łapiński koncentrował się na działalności w Warszawie. Jeśli w tym tygodniu potwierdzi się jego transfer z sejmu do kancelarii prezydenta to posłem zostanie Marta Kubiak. W ten sposób spośród dziewięciu posłów z okręgu pilskiego - sięgającego od Okonka po Wolsztyn - trzech będzie z Piły. Wszyscy startowali z list Prawa  i Sprawiedliwości. Jako szef PiS w Pile, kilka lat temu zaprosiłem absolwentkę politologii na UAM do naszej młodzieżówki. Była aktywna, co zaoowocowało udanym startem w wyborach samorządowych. Głosami mieszkańców osiedla Górne i Staszyce została radną rady powiatu w Pile. Współpracowała m.in. z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Ryszardem Czarneckim. W PiS stawiamy na młodych i kompetentnych. Jej miejsce w samorządzie zajmie Jolanta Kufel z Caritas parafii p.w. NMP Wspomożenia Wiernych lub Apolinary Teleżyński - inżynier budownictwa i pedagog.

Czytaj także w najbliższym wydaniu TN

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ufo
ufo 11.05.2017, 12:20
Czy ja wiem? Trochę zbyt pstrokate
zosieńka
zosieńka 11.05.2017, 01:47
ładne okulary
janek
janek 10.05.2017, 12:43
Mój Boże... :(
sam
sam 4.06.2017, 15:56
Co ci się nie POdoba, kmiocie?
mieszkaniec
mieszkaniec 10.05.2017, 09:55
Gratulacje, choć trzeba obiektywnie przyznać że nowej pani posłance pomogło miejsce nr 3 na liście, taka to u nas demokracja, że ważniejsza kolejność niż ...
Steszek z Piły
Steszek z Piły 9.05.2017, 10:48
Gratulacje Pani Marto. Cieszę się, że będziemy mieli w Sejmie taką piękną kobietę

Pozostałe