Rozpoczęły się krajowe działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”

  • 4.08.2018, 08:58 (aktualizacja 04.08.2018 09:01)
  • bek
Rozpoczęły się krajowe działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”
Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju do odwołania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile również biorą udział w akcji.

Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu głównie na drogach ekspresowych i autostradach. Aby zapewnić płynność ruchu na tych odcinkach podczas wyjazdów i powrotów z letniego wypoczynku, od dziś prowadzone na drogach będą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju do odwołania.

Działania ukierunkowane są głównie na wyeliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze, a w szczególności egzekwowania od kierujących samochodami ciężarowymi przestrzegania zakazów wyprzedzania określonymi znakami drogowymi na drogach ekspresowych, czy też autostradach.

Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnić płynność ruchu na ciągach komunikacyjnych. Akcja rozpoczęła się dziś od godz. 6:00 i prowadzona jest na terenie całego kraju, gdzie przebiegają drogi ekspresowe i autostrady.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile również biorą udział w akcji. Działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR” prowadzone są na terenie całego kraju do odwołania.

podkom. Żaneta Kowalska / KWP

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe