Utknął w korku

  • 7.08.2018, 08:23
  • Mariusz Markowski
Utknął w korku
Przed zawodami nie liczył na wiele. Mógł być pierwszy jak i dwudziesty…

Dotąd Osielsko kojarzyło mi się z Baseballem. Tam onegdaj rywalizowali młodzi baseballiści z UKS Diament Piła.
Sebastian Rajewski, którego historię nasi Czytelnicy mieli okazje już poznać, mówi, że  zawody w Osielsku zawsze były najważniejsze w całym cyklu Pucharu Polski, a tegoroczne zbiegły się z Mistrzostwami Europy PFNW (Polska Federacja Nordic Walking).
- Do Osielska zjechali się najlepsi z kraju. Nie zabrakło też wielu zawodników z Austrii, Niemiec, Białorusi, Włoch, Francji, łącznie prawie 700 osób wystartowało na poszczególnych dystansach, 21 km-76 10 km 173 na 5 km - 428 – mówi nam pilanin, dziś zakładający trykot podpoznańskiego klubu.
- Przed zawodami nie liczyłem na wiele. Mogłem być pierwszy jak i dwudziesty. Tylu było zawodników z podobnymi czasami a i lepszymi. Skwar straszny z nieba się lał.  Przyszedł moment startu, zawodnicy byli wypuszczani w kategoriach wiekowych. Duszno na trasie, kategorię wiekową wygrałem, w OPEN okazało się że jestem czwarty. Strata do pierwszego 30 sekund, do drugiego 12, do miejsca na pudle 3 sekundy – wylicza Sebastian.
Rajewski dwa razy na trasie dostał się w tak zwany korek, ale zawody wzorowo i profesjonalnie prowadzone, mimo, że było mnóstwo ostrzeżeń i żółtych kartek zdarzyły się też czerwone – dyskwalifikacje.

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe