Złoci, diamentowi, a nawet kamienni...

  • 08.08.2018, 12:40 (aktualizacja 08.08.2018, 12:43)
  • Anna Czapla-Furtacz
Złoci, diamentowi, a nawet kamienni...
Wielkie święto małżonków z imponującym stażem odbyło się niedawno w Kaczorach. W uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Gminy wzięły udział pary, które wspólnie przeżyły złote pół wieku, diamentowi jubilaci z 60-letnim stażem, a nawet – po raz pierwszy w historii gminy- małżonkowie świętujący 70 rocznice pożycia.

Tego jeszcze nie było 70. rocznicę ślubu, zwaną kamienną po raz pierwszy w dziejach gminy uroczyście obchodzili Alicja i Kazimierz Solarkowie zamieszkali w Kaczorach. - Kamienne gody, to bardzo rzadko spotykany małżeński jubileusz - mówi kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach, Jadwiga Wojnicka,- To najlepszy certyfikat - jak kochać i związać ze sobą życie trwające w przysiędze małżeńskiej przez tak wiele lat.

60. rocznice ślubu obchodzili natomiast Henryka i Alojzy Kozerowie z Morzewa. Podczas gminnej uroczystości jubilaci z tak dużym stażem małżeńskim powiedzieli, że w życiu najważniejszy jest szacunek i wzajemne zrozumienie. We wspomnieniach podkreślali, że praca uszlachetnia i dlatego cały czas pracowali, żeby w życiu coś osiągnąć. Dzisiaj są szczęśliwi, cieszą się swoimi dziećmi, wnukami i prawnukami.

Z kolei tegoroczni złoci małżonkowie gminy Kaczory, którzy przeżyli z sobą 50 lat to: Teresa i Zbigniew Zodrowowie, zam. w Dziembowie, Felicja i Alfred Laseccy zam. w Kaczorach, Maria i Franciszek Łyskowie zam. w Dziembowie, Krystyna i Kazimierz Kinowie zam. w Radkowie, Małgorzata i Marian Popowscy zam. w Morzewie.

Jadwiga Wojnicka:- Jubilaci obchodzący złote gody otrzymali Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji medalami dokonał wójt, Brunon Wolski, gratulując doczekania w zdrowiu tak pięknego jubileuszu. Życzył jednocześnie doczekania kolejnych rocznic małżeńskich.

Uroczystość uświetnił gminny zespół SONATA, który zaintonował tradycyjne „Sto lat” .

(acz), (jw)

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe