Warsztaty z Martą Mrówką

  • 9.08.2018, 19:06
  • bek
Warsztaty z Martą Mrówką
Pilska artystka Marta Mrówka poprowadzi warsztaty artystyczne inspirowane tematami muzycznymi. Będą skierowane do osób powyżej 7 roku życia. Projekt będzie realizowany podczas trwania festiwalu muzycznego PIŁA FESTIVAL & ACADEMY.  

Festiwal PIŁA FESTIVAL & ACADEMY promuje muzykę klasyczną, a odbywające się w jego ramach muzyczne konsultacje z profesorami – wielkimi osobowościami muzycznymi - dla studentów z całego świata to już „oczywista oczywistość”. Impreza znana dotąd pod nazwą „Music Festival & Master Class” odbywa się w tym roku w Pile już po raz 10. Tegoroczną nowością zaplanowaną równolegle będą wspomniane warsztaty plastyczne. A poprowadzi je pilska artystka, plastyk, Marta Mrówka. 

Będzie to projekt oparty na fakultetach artystycznych, inspirowanych tematami muzycznymi. Fakultety skierowane są do osób od lat 7. Odbywać się będą w terminie 13–17 sierpnia, w godzinach 11.00 – 15.00.Miejsce: Rezerwat Sztuki Galeria ul. 11 Listopada 3.

- Warsztaty skupione pod hasłem SZTUKA / MUZYKA / SZTUKA będą próbą odpowiedzi na pytanie – co łączy muzykę ze sztukami wizualnymi i jak wzajemnie się one przenikają. Korespondencja ta będzie głównym motorem działań uczestników fakultetów artystycznych. Program obejmować będzie działania kreatywne, polegające na analizie zależności między dźwiękiem a otoczeniem, muzyką a barwą, czy tematem muzycznym a działaniem malarskim. Będziemy szukać harmonii i równowagi między tymi dwoma dyscyplinami – zapowiada Marta Mrówka.

 

Program fakultetów:

13 sierpnia – “Muza o muzie” – próba odpowiedzi na pytanie – czy muzyka ma kształt? – działania rzeźbiarskie.

14 sierpnia – “Pomiędzy” – problem wizualności i dźwięku w przestrzeni. Co jest wspólnego między dźwiękiem a obrazem – instalacja przestrzenna.

15 sierpnia – “Szkice gry” – szkice indywidualne podczas próby koncertu (9.00 – 15.00) – rysunek .

16 sierpnia – “Widzę, słyszę, czuję” – tworzenie ilustracji o tematyce muzycznej.

17 sierpnia – aranżacja wystawy prac uczestników fakultetów.

17 – 31 sierpnia – wystawa SZTUKA / MUZYKA / SZTUKA

 

Miejsce: Rezerwat Sztuki Galeria, ul. 11 Listopada 3, Piła

Termin: 13 – 17 sierpnia 2018 r.

Szczegółowe informacje - tel. 607 215 907

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe