Po tragicznym wypadku w gm. Wyrzysk Policja apeluje: Nie zabijaj i nie daj się zabić!!!

  • 10.08.2018, 06:42
  • bek
Po tragicznym wypadku w gm. Wyrzysk Policja apeluje: Nie zabijaj i nie daj się zabić!!!
Szanuj swoje życie i życie innych! Nie zabijaj i nie daj się zabić!!!

Na terenie gminy Wyrzysk doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego kierujący pojazdem osobowym zmarł. Mimo wielu akcji profilaktycznych oraz działań kontrolnych w dalszym ciągu niestety dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do kierowców o wzmożoną czujność i rozwagę na drodze!!!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą szereg akcji profilaktycznych oraz działań pomiarowo – kontrolnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu pilskiego. Niestety w dalszym ciągu na naszych drogach spotykamy nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze w ostatnim czasie zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących, którzy są potencjalnymi zabójcami.

Na terenie powiatu pilskiego w tym roku doszło już do kilku niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń. W tym ostatnim, 06 sierpnia br. na terenie gminy Wyrzysk zginął młody człowiek, 23-letni mieszkaniec Piły.

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków jest m. in.:

nadmierna prędkość

nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie

nieprawidłowa zmiana pasa ruchu

nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

alkohol i narkotyki

brawura

korzystanie z telefonów komórkowych

 

Apelujemy o rozwagę!!! Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobligowany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale również powinien kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego Kierowco, sprawdź auto przed podróżą, ale także sam przygotuj się do podróży. Bądź wyspany i wypoczęty. Pamiętaj, że zmęczenie jest Twoim wrogiem i stanowi zagrożenie. Nie jest prawdą, że jesteś w stanie je opanować.

W trakcie wielogodzinnych podróży rób przerwy. Zadbaj o odpowiednią temperaturę w samochodzie. Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje. Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu. Prędkość dostosuj do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego. Coraz lepsze samochody, wyposażone w urządzenia wspomagające jazdę, nie zwalniają kierowcy z myślenia. Jak sama nazwa wskazuje, one tylko wspomagają jazdę. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas podróży pojazdem spoczywa w dużej mierze na kierowcy...

Kierowco! Szanuj swoje życie oraz życie innych uczestników ruchu drogowego!!! Nie zabijaj i nie daj się zabić...

podkom. Żaneta Kowalska

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe