Będzie nowa komenda pilskiej Policji - projekt już w realizacji!

  • 21.08.2018, 19:00 (aktualizacja 21.08.2018 19:14)
  • bek
Będzie nowa komenda pilskiej Policji - projekt już w realizacji!
Projekt nowej Komendy Powiatowej Policji w Pile powstanie już niedługo i jako pierwszy policyjny obiekt w Wielkopolsce zostanie zaprojektowany w innowacyjnej technologii BIM. Umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej podpisał wiceszef wielkopolskich policjantów insp. Konrad Chmielewski.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile – to kolejna znacząca  inwestycja prowadzona w ramach programu modernizacji Policji w Wielkopolsce. Pierwszym jej etapem jest sporządzenie dokumentacji projektowej nowego obiektu. W związku z tym Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła przetarg nieograniczony i wybrała najkorzystniejszą ofertę, którą, jak się okazało, złożyła gdańska firma Industria Project Sp. z o.o.

- 17 sierpnia br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa pomiędzy inwestorem i wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej w związku z budową nowej siedziby pilskich policjantów. W imieniu inwestora umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski – nadzorujący program modernizacji Policji w Wielkopolsce, natomiast wykonawcę reprezentował pan Rafał Pankau - Prezes firmy Industria Project. – informuje KWP Poznań.

Projekt pilskiej komendy - pierwszy raz w historii policyjnych inwestycji w Wielkopolsce - powstanie przy użyciu technologii BIM (Building Information Modeling). To innowacyjny sposób sporządzania dokumentacji projektowej, który od początku procesu projektowania zakłada połączenie dwóch najważniejszych czynników: dokładności oraz przejrzystości wykonywanego projektu. Rozwiązanie to zapewnia pełną kontrolę nad projektem, zmniejsza szanse pojawienia się błędów  na etapie późniejszego wykonawstwa, a co za tym idzie pozwala znacznie zredukować koszty i przyspieszyć pracę.

Co istotne, poprzez wykorzystanie sieci internetowej, inwestor ma możliwość „podglądania” procesu projektowania oraz szacowania i kontrolowania kosztów  inwestycji, która powstanie w Pile przy ulicy Bydgoskiej 115.

 

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bezdomny ze zdolnością kredytową.
Bezdomny ze zdolnością kredytową. 23.08.2018, 17:48
Co z dotychczasowym komisariatem? Adaptacja na mieszkania?
dalia2018
dalia2018 22.08.2018, 19:49
Nareszcie pomyślano o nowej budowie . Obecny budynek mocno straszy . . Czas najwyższy na generalne zmiany

Pozostałe