Reaktywują powiat trzcianecki? Ruszyły konsultacje ws. jego utworzenia

  • 21.08.2018, 20:11 (aktualizacja 21.08.2018 20:28)
  • bek
Reaktywują powiat trzcianecki? Ruszyły konsultacje ws. jego utworzenia
Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie utworzenia powiatu trzcianeckiego. Karty konsultacyjne są już dostępne. Konsultacje potrwają do połowy października.

Z pomysłem utworzenia odrębnego powiatu trzcianeckiego - przypomnijmy - wystąpił trzcianecki PiS. Komitet Miejski partii wystosował w tej sprawie pismo do burmistrza i Rady Miejskiej Trzcianki. Burmistrz Krzysztof Czarnecki  (PiS) pomysł poparł. Po wielu perypetiach, spotkaniach, działaniach - także przeciwnych temu pomysłowi - Rady Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego, Zarządu Powiatu, PSL-u - mamy konsultacje społeczne. Te właśnie ruszają, a zakończą się w połowie października.     

- Zwracam się z prośbą do wszystkich, abyśmy wspólnie wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących podziału obecnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego na powiat trzcianecki i czarnkowski. Pomimo tego, że Zarząd Powiatu podjął stanowiska negatywne co do naszego pomysłu i oczekiwań, pomimo tego, że część radnych klubu PSL chciało dokonać zmiany zapisu uchwały dotyczącej konsultacji i utworzenia dwóch odrębnych powiatów - jesteśmy po opinii pana wojewody, jesteśmy po podjęciu uchwały przez Radę Miejską Trzcianki i rozpoczynamy konsultacje, które potrwają do połowy października tego roku. W późniejszym okresie wyniki konsultacji przedstawimy Radzie Powiatu i na koniec roku złożymy wniosek do pana wojewody, który po opinii, przedstawi swoje stanowisko Prezesowi Rady Ministrów. Wierzę w to, że w lipcu 2019 roku będziemy mieć pozytywną opinię o tym, by reaktywować powiat trzcianecki.  Zwracam się do państwa, abyście wszyscy aktywnie wzięli udział w tych konsultacjach. Są dostępne specjalne karty konsultacyjne dla mieszkańców gminy Trzcianka. Nie ma ograniczeń wiekowych: każda osoba, która zamieszkuje naszą gminę, może brać udział w tych konsultacjach. Karty są już wyłożone w Urzędzie Miejskim, w kancelarii podań. Myślę, że nasze wspólne starania przyniosą sukces i będzie to sukces wszystkich mieszkańców gminy Trzcianka - mówi burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.

Przypomnijmy: powiat trzcianecki funkcjonował do roku 1975. Po reformie administracyjnej - w tymże 1975 r. - wszedł w skład województwa pilskiego, a po kolejnych 24 latach dawne powiaty trzcianecki i czarnkowski zostały połączone. Trzcianka jest obecnie największym miastem powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (20 tys. mieszkańców).

 

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wielep
Wielep 14.09.2018, 12:25
Powiaty są niepotrzebne.
mak52
mak52 13.09.2018, 12:12
Kiedys był powiat we Wieleniu może jeszcze jeden.
Powiatów jest za dużo ,kto za to zapłaci chyba nie Burmistrz Czarnecki.
mieszkaniec trzcianki
mieszkaniec trzcianki 27.08.2018, 20:35
Brawo Panie Burmistrzu!!!! Tak trzymać !!! Popieram
emajka
emajka 25.08.2018, 13:58
Są sytuacje w życiu, kiedy czytelnicy nie zabierają głosu w sprawach, bo wiedzą, że nie jest potrzebny. Po prostu sprawa idzie we właściwym kierunku i nie ma sensu zabierać w tym momencie głosu, a jedynie poczekać na oficjalne konsultacje społeczne. Obserwując lokalną sytuację, wydaje się jednak już w tym momencie, że powiat zostanie podzielony. Zniknęły też wcześniejsze obawy o skutki, podyktowane przywołaniem doświadczeń rozbicia dzielnicowego.
Mecenas
Mecenas 23.08.2018, 15:46
17.496 Czarnecki kłamie
jarek
jarek 21.08.2018, 21:50
20 tys hehe

Pozostałe