Dożynkowe wieńce, korowody i zabawa pod chmurką

  • 28.08.2018, 08:47
  • bek
Dożynkowe wieńce, korowody i zabawa pod chmurką
 W wielu gminach powiatu pilskiego odbywają się uroczyste dożynki. W minioną niedzielę w Równopolu Święto Plonów obchodzili mieszkańcy gminy Kaczory, dożynki gminne odbyły się również w Łobżenicy. 

Wszędzie dożynki świętowane są w przepięknej oprawie. W ich organizację włączają się rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, kółka rolnicze, władze samorządowe. Wszędzie odbyły się msze dziękczynne, potem w barwnych korowodach prezentowane były przepiękne wieńce, przywiezione z poszczególnych sołectw, a uczestnicy występowali w tradycyjnych regionalnych strojach. Po podzieleniu się chlebem, występach artystycznych, mieszkańcy bawili się na festynach. 

Dożynki odbyły się z dużym rozmachem. Z mieszkańcami świętowali parlamentarzyści, przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego, lokalne władze i radni.

- Jestem pod wrażeniem organizacji tego święta i pracy, którą włożyły poszczególne sołectwa w wykonanie przepięknych wieńców dożynkowych. Widać jak nadal tradycja obchodów Święta Plonów jest ważna dla mieszkańców, jak wiele sił włożyli w ich przygotowanie. Ale rolnikom i sadownikom należą się ogromne słowa uznania za ich codzienny trud – powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu Pilskiego, który gościł w Łobżenicy. 

- Dożynki to niezwykle ważne wydarzenie dla każdego rolnika. Święto plonów jest zwieńczeniem pracy jaką rolnicy wykonują przez cały rok. Składam im serdeczne podziękowania i wyrażam słowa uznania za ich ciężką pracę – powiedział Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski, który uczestniczył m.in. w dożynkach w gminie Kaczory.

Część zdjęć: Fakty Pilskie, FB Miasto i Gmina Łobżenica

bek

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe