Nagroda dla Powiatu Pilskiego!

  • 30.08.2018, 06:36
  • bek
Nagroda dla Powiatu Pilskiego!
W Warszawie na Zamku Królewskim odbyła się Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017. Inwestycja Powiatu Pilskiego – termomodernizacja budynku przy al. Wojska Polskiego 49b znalazła się w gronie ścisłych finalistów.

Dyplom i gratulacje odebrał Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- To był wielki zaszczyt reprezentować Powiat  Pilski, którego inwestycja spotkała się z tak ogromnym uznaniem. Decyzja o modernizacji budynku przychodni specjalistycznych należącego do Powiatu Pilskiego okazała się strzałem w dziesiątkę. Obniżyliśmy koszty użytkowania najemców, dzięki dużym oszczędnościom w zużyciu energii cieplnej. W tym miejscu należy dodać, że prawie całość powierzchni została już wynajęta i przynosi wymierne korzyści również finansowe dla powiatu. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, wykonawcom, projektantowi, władzom Powiatu Pilskiego ze Starostą Pilskim Eligiuszem Komarowskim na czele – powiedział Przemysław Pochylski.

Przypomnijmy, budynek powstał w 1985 roku, a powiat otrzymał go na własność 19 lat temu. Czas zrobił swoje. By obiekt stał się atrakcyjny dla najemców zapadła decyzja o jego rewitalizacji. Wymieniono w nim okna, drzwi, centralne ogrzewanie, a cały budynek łącznie z dachem docieplono. Zyskał też nową atrakcyjna elewację. Modernizacja kosztowała blisko 2 mln złotych. Pożyczkę na ten cel, dzięki złożonemu przez Powiat Pilski wnioskowi, przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Inwestycja ma walor ekologiczny, realne jest umorzenie części pożyczki w wysokości około 500 tys. zł.

Głównym wykonawcą modernizacji była firma Nova Term Sp. z o.o. z Piły opierająca się na projekcie p. Tadeusza Tylki - również z Piły.

- Dzięki takim odważnym decyzjom władz powiatu i Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego przyczyniamy się do promocji naszego miasta na skalę całej Polski uświadamiając inne samorządy o sensowności i pożyteczności naszych decyzji w lokalnej działalności samorządowej! - podsumował Przemysław Pochylski.

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe