Spotkajmy się na Dożynkach Powiatowych w Pile! Zagra Feel

  • 31.08.2018, 09:57 (aktualizacja 31.08.2018 10:05)
  • bek
Spotkajmy się na Dożynkach Powiatowych w Pile! Zagra Feel
Koncert zespołu Feel, korowód dożynkowy przez centrum miasta, wystawa sprzętu rolniczego, degustacja regionalnej kuchni, pokazy siłaczy, dmuchane zamki dla dzieci za darmo, koncerty zespołów disco polo, wspólne biesiadowanie – to wszystko podczas Dożynek Powiatowych w Pile, które odbędą się 9 września, w niedzielę, na stadionie przy ul. Okrzei. Zapraszamy!

Dożynki rozpoczną się mszą świętą w kościele Świętej Rodziny w Pile, o godz. 12.30. Około godz. 13.45 z kościoła ruszy barwny korowód dożynkowy. W tym czasie, o godz. 13.00 na stadionie przy Okrzei rozpocznie się już festiwal kulinarny „Pilskie Smaki”. Weźmie w nim udział sześć zespołów: koła gospodyń wiejskich i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie. Przewodniczącym jury będzie Zenon Hołubowski, mistrz kuchni z Piły, m. in. członek Amerykańskiej Federacji Kulinarnej i Światowego Zrzeszenia Szefów Kuchni. 

O godz. 15.00 część oficjalna i obrzędowa dożynek na stadionie przy Okrzei. Po niej zaczną się już kolejne atrakcje: koncerty, liczne konkursy dla mieszkańców, pokazy siłaczy, wspólne biesiadowanie. Uczestnicy dożynek będą mogli oglądać wystawę sprzętu rolniczego, smakować pysznych potraw, dzieci korzystać z darmowych atrakcji, w tym dmuchanych zamków. Na stadionie będzie wiele stanowisk gastronomicznych. Zabawa potrwa do późnych godzin wieczornych.  

- Po blisko 10 latach wracają dożynki powiatowe do Piły. Poprzednio miały one rangę powiatowo-wojewódzką i myślę, że wielu z nas pamięta jak dużą cieszyły się popularnością. Z kolei rok temu na stadionie przy Okrzei, który budziliśmy do życia, zorganizowaliśmy Festiwal Smaków Wielkopolski, który wzbudził również ogromne zainteresowanie mieszkańców. Wtedy były to prezentacje powiatów, w tym roku zaprezentują się poszczególne gminy. Sądzę jednak, że będzie równie atrakcyjny. Na stadionie będzie również wiele dodatkowych atrakcji, koncerty, dmuchane zamki dla dzieci. Serdecznie zapraszam - mówi Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski poleca ciekawe dożynkowe obrzędy. 

- Miasto rolnikom, tak można by nazwać to wydarzenie. Wezmą w nim udział jednak nie tylko rolnicy, ale również pszczelarze, sadownicy i działkowcy. Mieszkańcy Piły będą mogli poznać bogatą obrzędowość Święta Plonów, posmakować regionalnej kuchni, podziękować rolnikom za ich wysiłek włożony w zbiór tegorocznych plonów. Oczywiście ciekawe będą wszystkie okolicznościowe imprezy, na pewno warto zobaczyć barwny korowód, wieńcami, końmi, na czele którego będzie szła orkiestra – wylicza.

Jedną z trakcji dożynek będą również pokazy siłaczy, które poprowadzi Grzegorz Peksa, Stowarzyszenie „Silna Dłoń”.

- Oprócz pokazów, które zaprezentuje razem z kolegami, będą jeszcze konkurencje dla publiczności, zarówno dla  panów, jak i pań, w których również będzie można wykazać się siłą. Chcemy wciągnąć mieszkańców do wspólnej zabawy. Dla najlepszych będą medale – zapowiada. 

 

 

PROGRAM:

g.12.30 msza św. w kościele Świętej Rodziny w Pile,

g. 13.45 z kościoła ruszy barwny korowód dożynkowy, który przejdzie przez centrum miasta (ul. Kilińskiego, Spacerową, al. Piastów, 1 Maja, Staromiejską, na stadion przy Okrzei).

g. 13 00. na stadionie rozpocznie się festiwal kulinarny „Pilskie Smaki”,

g. 15.00 obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY

g. 16.30 Zmagania strongmanów z Grzegorz Peksa – cz. I (konkursy dla uczestników)

g. 16.50 Występ zespołu AM

g. 17.10 Zmagania strongmanów z Grzegorz Peksa – cz. II (konkursy dla uczestników)

g. 17.30 Koncert Krzysztofa Koniarka

g. 18.15 Podsumowanie konkursów

g. 18.30 Koncert zespołu CLAUDI

g. 19.15 Koncert zespołu MILANO

g. 20.30 Koncert zespołu FEEL

 

Degustacje lokalnych przysmaków: miód, dziczyzna, chleb ze smalcem, kiełbaska z grilla, dżem, powidła, wędliny, soki naturalne.

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gucio
gucio 6.09.2018, 14:48
feel czy fell, jeden ch...
Kardynał Danka
Kardynał Danka 31.08.2018, 10:17
Po koncercie zespołu FELL nie widzę punktu msza św.? Czyżby ktoś zapomniał o proboszczu?
pilanin82
pilanin82 9.09.2018, 13:50
hahahahaha, i tak o jedną msze za dużo

Pozostałe