Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wizyty u starostów Dożynek Powiatowych

Przedstawiciele władz powiatu pilskiego odwiedzili starostów Dożynek Powiatowych, które odbędą się 9 września (niedziela) na stadionie przy ul. Okrzei w Pile.
Wizyty u starostów Dożynek Powiatowych

Najpierw gościli u starościny dożynek w Luchowie (gm. Łobżenica), gdzie duże specjalistyczne gospodarstwo prowadzi  Hanna Gaca. Starościnę dożynek odwiedził Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski, Jerzy Wiesiołek, członek Zarządu Powiatu w Pile, Agnieszka Magnucka, radna Rady Powiatu w Pile i Jan Pikulik, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Pile, jednocześnie radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. 

Przedstawiciele władz powiatu gościli również u starosty dożynek Zbigniewa Sówki w  Kruszewie, w gminie Ujście. Goście zwiedzili oba gospodarstwa i osobiście zaprosili starostów dożynek na to ważne dla rolników Święto Plonów.

 

Charakterystyka gospodarstw:

Hanna GACA, lat 50  wraz z mężem Józefem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w miejscowości Luchowo gmina Łobżenica. Specjalistyczne gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję trzody chlewnej w cyklu zamkniętym, co oznacza, że prosięta uzyskują z własnego chowu.

Stan stada podstawowego liczy ponad 100 loch, natomiast ogólny stan trzody wynosi ponad 1000 sztuk.

 Chlewnie są w pełni zautomatyzowane i sterowane komputerem szczególnie w zakresie zbilansowanego żywienia stada. Oczkiem w głowie gospodarzy jest porodówka, która absorbuje najwięcej czasu pracy, z dużą troską i opieką dbają o prawidłowy wzrost i rozwój nowo narodzonych prosiąt.

W prowadzeniu gospodarstwa z ogromnym zaangażowaniem pomagają rodzicom dwie uczące się córki Aleksandra i Joanna.

Powierzchnia gospodarstwa wynosi 42,80 ha, cała produkcja roślinna ukierunkowana jest jako zaplecze paszowe dla utrzymywanego stada zwierząt. Gospodarstwo posiada własny i nowoczesny park maszynowy.

 

Zbigniew SÓWKA, lat 53, jest starostą dożynkowym, który wraz z żoną Danutą i synem Karolem, prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w Kruszewie, gmina Ujście.

Ogólna powierzchnia gospodarstwa wynosi 151,50 ha. Głównym kierunkiem produkcji jest hodowla bydła mlecznego i produkcja mleka. W innowacyjnej i nowo wybudowanej oborze utrzymywanych jest blisko 145 krów dojnych. Obora wyposażona jest w dwa nowoczesne roboty udojowe.

Całość produkcji roślinnej zabezpiecza potrzeby żywieniowe bydła, na 80 ha trwałych użytków zielonych odbywa się produkcja sianokiszonki oraz siana. Natomiast na powierzchni ponad 30 ha uprawia się kukurydzę na kiszonkę.

Gospodarstwo posiada własny w pełni zmechanizowany park maszynowy.

 

Asystenci dożynkowi

Monika Wojda lat 30 wraz z mężem Krzysztofem prowadzi od 2015 roku gospodarstwo rolne o powierzchni 25,32 ha miejscowości Kościerzyn Wielki gmina Wyrzysk. Głównym kierunkiem produkcji roślinnej jest uprawa zbóż i kukurydzy, będącym jednocześnie zabezpieczeniem potrzeb żywieniowych utrzymywanego stada bydła mlecznego i opasowego. W gospodarstwie produkuje się mleko od 32 szt. krów oraz ponad 8 000 kg żywca wołowego.

 

Szymon Parecki, 29 lat, kontynuator i następca gospodarstwa rolnego rodziców Aleksandry i Andrzeja Pareckich laureatów Lidera Sukcesu powiatu pilskiego w 2017 roku. Ogólna powierzchnia gospodarstwa wynosi 125 ha, siedziba gospodarstwa Ujście ul. Strzelecka.

Produkcja roślinna nastawiona jest na produkcję pasz w celu zbilansowania potrzeb pokarmowych utrzymywanego stada bydła mlecznego. Towarową produkcję roślinną stanowi uprawa rzepaku oraz nadwyżki uzyskiwane w uprawie zbóż.

Gospodarstwo sukcesywnie wraża nowe technologie – posiada nową oborę wolnostanowiskową dla 100 krów mlecznych wyposażoną w nowoczesną dojarnię. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rachel VanderthorneTreść komentarza: Don’t be deceived by different testimonies online that is most likely wrong. I have made use of several LOVE SPELL CASTER options that got me disappointed at the end of the day but I must confess that Dr Adoda is genius I eventually found out here on http: // dradodalovetemple. com It’s better you devise your time to find the valid professionas that can help you restore your Broken Marriage/Relationship Ex back rather than falling victim of other amateur spell caster that cannot get the job done. http: // dradodalovetemple. com is the most reliable and authentic spell caster expert you can work with to bring back lost lover .my ex-lover called me after my contact with Dr Adoda and he helped me get back on my feet and I’m very grateful for that.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 02:22Źródło komentarza: Jacek Bogusławski za Henryka SzopińskiegoAutor komentarza: ZbyszekTreść komentarza: U mnie też go nie było. W ogóle nie znam człowieka. Chce być Burmistrzem a znany tylko przez wąskie grono. Działał coś lokalnie ?Data dodania komentarza: 15.04.2024, 11:47Źródło komentarza: Robert Biskupiak: „Zmiany są dobre”Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: U mnie jakoś nie był chociaż chodził po wiosce i nie tylko u mnie nie był to tylko wybranych ma czy loterie robiData dodania komentarza: 15.04.2024, 11:38Źródło komentarza: Robert Biskupiak: „Zmiany są dobre”Autor komentarza: PocoodpowiedziecTreść komentarza: Taki fachura to w mleczarni powinien być przy papierkach i.inwestycjach. czyzbynsie nie nadawał?Data dodania komentarza: 15.04.2024, 08:07Źródło komentarza: Robert Biskupiak: „Zmiany są dobre”Autor komentarza: BarryTreść komentarza: Czasem lepiej za dużo o sobie nie mówić wychodzi na to... Bo trup może wyspaść z szafy. Ogolnie to smutne jest to że Łobżenica jest podzielona. Pan Biskupiak powinien zadzwonic do Asty i zrobic debate. To się okaże czy potrafi wystapić przed ludzmi... Ale pewnie się boi, a czasu coraz mniej. Jako nowy kandydat powinien wyjśc z inicjatywą ....Data dodania komentarza: 15.04.2024, 08:03Źródło komentarza: Robert Biskupiak: „Zmiany są dobre”Autor komentarza: XXXTreść komentarza: Pan Biskupiak chodzi od domu do domu rozmawia z ludźmi o ich problemach, zebraniach tylko jakoś w Ferdynandowie Pana Biskupiaka nie było. To skąd może wiedzieć jakie potrzeby i problemy są we wiosce. Zapewne Pan Biskupiak chodzi po Dzwiersznie. Prawdziwy kandydat powinien zrobić zebranie w każdej wiosce, mieście poświęcić swój czas dla ludzi i wysłuchać problemów odpowiedzieć na pytania u przedstawić rozwiązania.Data dodania komentarza: 15.04.2024, 07:06Źródło komentarza: Robert Biskupiak: „Zmiany są dobre”
Reklama
Reklama