Gratulacje dla strażaków i medal dla Wicestarosty Pilskiego

  • 1.09.2018, 08:47
  • bek
Gratulacje dla strażaków i medal dla Wicestarosty Pilskiego
Podczas sesji Rady Powiatu w Pile, 30 sierpnia, miała miejsce miła uroczystość. Strażacy z pilskiej komendy biorący udział w akcji gaszenia pożarów w Szwecji otrzymali listy gratulacyjne. Z kolei Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony dla Pożarnictwa”.

W pamiętnej akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji wzięło udział pięciu strażaków z KP PSP w Pile: mł. kpt. Przemysław Olszewski – dowódca, st. ogn. Dariusz Kosik, sekc. Jarosław Kurkowski, sekc. Amadeusz Olbiński i mł. ogn. Mateusz Kentzer.

Podobnie jak ich koledzy z innych województw zostali wezwani na ratunek w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności. Byli w Szwecji dwa tygodnie, od 20 lipca do 6 sierpnia.

Rejon działania Polaków obejmował 6,5 tys. hektarów lasów. Strażacy przez cały czas spali w namiotach, bywało, że temperatura sięgała w nich 40 stopni C. Pracowali rotacyjnie, 12 godzin na 12. To była trudna akcja, ale jej sprostali.

 

Listy gratulacyjne skierowali do nich Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile. Podczas sesji odebrało je czterech strażaków, st. ogn. Dariusz Kosik, przebywa bowiem na urlopie.  

- Po raz kolejny udowodniliście, że potraficie nieść pomoc w najbardziej trudnych warunkach, tym samym potwierdziliście swoje doskonałe wyszkolenie i profesjonalizm. Za to wielkie słowa uznania. Nasza współpraca również układa się znakomicie, dowodzą tego wspólne akcje edukacyjne, które z Wami realizujemy. Zawsze możemy na Was liczyć – powiedział Eligiusz Komarowski, Starosta  Pilski.

W imieniu strażaków władzom powiatu podziękował bryg. Rafał Mrowiński, Komendant KP PSP w Pile.

- Dziękujemy za te miłe słowa i podziękowania. Bycie strażakiem to służba i musimy być gotowi na każde wezwanie. Jeden ze strażaków, wezwany na akcję do Szwecji zawrócił z drogi, kiedy jechał z rodziną na urlop… Sama akcja nie był łatwa, ale jesteśmy przygotowani na tego typu wyzwania - mówił komendant.

 

Gratulacje otrzymał również Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski za wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Brązowy Medal „Zasłużony dla Pożarnictwa” wręczył mu dh Krzysztof Fojt, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP.

- To wielki dla mnie zaszczyt. Ochotnicze Straże Pożarne mają ogromne znaczenie dla lokalnych społeczności, zapewniają im przede wszystkim poczucie bepieczeństwa. Rozumiem rownież ich potrzeby, bo sam kiedyś aktywnie działałałem w OSP. Wiem, jak ważna jest pomoc i wsparcie samorządów - podsumował.  

bek

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe