Ujski hutnik podchmielony

  • 3.09.2018, 14:39 (aktualizacja 03.09.2018 14:47)
  • Anna Czapla-Furtacz
Ujski hutnik podchmielony
To żadne nadużycie. Od piątku stojący przy Galerii na Starym Rynku ujski hutnik naprawdę jest podchmielony. Pracownicy Huty Szkła, a dokładniej- Ardagh Glass Ujście S.A - oraz członkowie ich rodzin w porozumieniu z Gminą Ujście w czynie społecznym przywrócili blask placowi wokół fontanny, a zaśniedziałą rzeźbę hutnika wyszorowali ... piwem.

-Nad tym, co zrobić w miasteczku w ramach wolontariatu, pracownicy Huty Szkła zastanawiali się od miesięcy. Odbyli rekonesans po okolicy. W końcu najprostszy pomysł okazał się najlepszy – zdecydowano, że odnowione zostanie to, co hutnikom najbliższe – rzeźbę hutnika i jej otoczenie- mówi Renata Szwarc, specjalista ds. kreowania wizerunku pracodawcy Huty Szkła z centrali w Gostyniu, asystująca przy ujskim przedsięwzięciu.

W piątkowe popołudnie na placu przy fontannie zgromadzili się pracownicy Huty w Ujściu i ich rodziny. Wszyscy chętni i gotowi do pracy.

Stanisław Dłużak, ślusarz ds wymian asortymentowych i szef całego piątkowego „zamieszania” zapowiedział, że dziać się będzie wiele:- Obok galerii posadzone zostaną dwa klony jesionolistne- jeden ufundowany przez Hutę, drugi od Gminy Ujście. Staną kwiaty w doniczkach, wymienione będą deski na ławkach, wyrwana trawa spomiędzy kamieni itp. oraz – co najważniejsze - wolontariusze wyczyszczą drogą ich sercom zaśniedziałą rzeźbę hutnika.

Jak zapowiedziano, tak zrobiono. Ale mycie rzeźby okazało się operacją specjalną z użyciem… połowy wiadra piwa. Zanim przystąpiono do przedsięwzięcia konsultowano się bowiem z twórca rzeźby. Artysta doradził, że najlepiej będzie ją wyszorować z użyciem złotego trunku. Wolontariusze przekonali się w piątek, że to nie taka łatwa sprawa, ale zadanie ostatecznie zostało wykonane. Po umyciu hutnika zakonserwowano olejem.

Następny czyn społeczny wykonają na swoim terenie hutnicy z Gostynia. W porozumieniu z Nadleśnictwem posadzą tam w przyszłym roku trzy tysiące drzewek.

tekst: (acz)

foto:(jn)

 

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe