Narodowe czytanie przed biblioteką

  • 9.09.2018, 13:40 (aktualizacja 11.09.2018 16:07)
  • Anna Czapla-Furtacz
Narodowe czytanie przed biblioteką
Na skwerze przed pilską Biblioteką Pedagogiczną zgromadziły się w piątek prawdziwe tłumy. Zainaugurowano tam tegoroczne Narodowe Czytanie. Tym razem czytano "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Scenografia piękna: kwiaty, owoce, pieczywo, przedmioty stylizowane na te z epoki, do tego tematyczne plakaty poświęcone Stefanowi Żeromskiemu i jego dziełu i- jak by tego było mało- pogoda jak na zamówienie. Dopisała też publiczność. Nie tylko młodzież pilskich szkol średnich (ZSP nr 3, ZS im. Stanisława Staszica, ZSG, ZSE oraz SP nr 4), także przechodnie, osoby wysiadające z autobusu na pobliskim przystanku i starzy bywalcy. Wszyscy przyszli wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu- Narodowym Czytaniu. A na koniec można było zdobyć szczególną pamiątkę- okolicznościowy stempel, którą przystawiano na przyniesionym egzemplarzu książki.

Plakat- ilustrację szklanych domów i grafikę Stefana Żeromskiego wykonała Patrycja Thomas, zakładki do książki zaprojektowała Agata Furtacz, a plakat artystycznie ilustrujący tematyke "Przedwiośnia" - Maja Szulist - uczennice z ZSP nr 3 Pile.

Powieść czytała oraz wspomagała organizacje imprezy młodzież z ZSP nr 3: Agata Furtacz, Bogumił Ozga, Patrycja Thomas, Maja Szulist - IID, Jakub Leśniewicz - IID, Kacper Figiel - IID; młodzież z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile: Diana Tkacz – IIC, Michał Wikariak - IIC, Michał Hłuchyj – IIC. Do czytających dołączył też przedstawiciel publiczności, Andrzej Niśkiewicz.

Okolicznościowy bochen chleba ufundowała piekarnia Rogalik, a drożdżówkę- piekarnia Sendal.

Organizatorem Narodowego Czytania była Lidia Bochan wraz z zespołem nauczycieli z Biblioteki Pedagogicznej.

(acz)

foto: (pbp)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe