Piąta parkowa Noc według Perlicjana

  • 24.09.2018, 11:21
  • bek
Piąta parkowa Noc według Perlicjana
PIŁA   V Metafizyczna Noc Artystyczna  2018 w Parku Miejskim

To była wyjątkowo magiczna noc w pilskim Parku Miejskim: już po raz piąty rozbłysła altana, w kolorowych światłach utonęła fontanna, rozświetliły się ścieżki światłem odbitym od ekranów rozwieszonych między drzewami. Jubileuszowa V Metafizyczna Noc Artystyczna za nami. Impreza zorganizowana tradycyjnie przez Tomasza Perlicjana, pilskiego artystę malarza, Penetratora Mistycznych Przestrzeni Plastycznych oraz przez Pilski Interdyscyplinarny Kolektyw Artystyczny, była bogata w wyjątkowe atrakcje muzyczne: z legendarną grupą KREW wystąpił m.in. Jerzy Mazzoll, znany klarnecista i saksofonista.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Tak naprawdę tegoroczna Noc rozpoczęła się dzień wcześniej występami w Wyspiarzu na pilskiej Wyspie. Wystąpiły tam zespoły RUMKAKAO oraz MANTRA ROCKERS SOUND SYSTEM. W sobotę metafizyczne atrakcje przeniosły się do Parku Miejskiego – to tradycyjna przestrzeń Perlicjanowych wizji. Tomasz Perlicjan już po raz piąty zaprosił pilan w to miejsce, tworząc dla nich dźwiękowo – świetlane przestrzenie w nocnej scenerii. 

I tak na scenie przy stawie z ciekawym performancem wystąpiła VITTUMA, potem usłyszeliśmy KREW – awangardową grupę złożoną z pilskich i poznańskich muzyków, z wzbogaconym tym razem składem o wspomnianego Jerzego Mazzolla. W altanie grał IMPROJAZZQUARTET. Swoją muzykę prezentowali także rewelacyjny DJ Filip, Dj Dark Budda i DJ Mc Piesek, był także winyl act  KULTURKI SOUND SYSTEM.

Wszystkim występom magii dodały video arty, m.in. stworzone przez Perlicjana. Na ekranach między drzewami video arty prezentowali natomiast Katarzyna Olter, Justyna Wojakiewicz, Edyta Kin, Ewa Ślusarczyk, Filip, Aziu Andrzej Osesek, Miras Magones, Dariusz Madziński oraz Klaus Dobler.

- Dziękuję WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, że V Metafizyczna Noc Artystyczna stała się i wydarzyła. Dziękuję także licznie przybyłym Widzom. Przecież to WSZYSTKO było dla WAS! Piękna NOC!, Piękny Park! Piękna nasza Piła! Serdecznie dziękuję w imieniu Pilskiego Interdyscyplinarnego Kolektywu Artystycznego – mówi Tomasz Perlicjan, organizator wydarzenia.

eki

zdjęcia; Perlicjan, A. Osesek

 

bek

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe