Powiat pozyskał 2 mln zł na nową karetkę i projekt ekologiczny

  • 27.09.2018, 09:20
  • bek
Powiat pozyskał 2 mln zł na nową karetkę i projekt ekologiczny
- Pozyskaliśmy 2 mln zł na nową karetkę i projekt ekologiczny. Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu oraz w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele władz powiatu pilskiego podpisali kolejne dwie umowy o łącznej wartości 2 mln zł. Jedna dotyczy dofinansowania projektu „Eko-Edukacja, drugi dofinansowania zakupu karetki dla Szpitala Specjalistycznego w Pile – informuje Starostwo Powiatowe w Pile.  

Umowę na dofinasowanie zakupu nowego ambulansu dla pilskiego szpitala podpisała wicewojewoda Marlena Maląg. W imieniu władz powiatu Starosta Pilski Eligiusz Komarowski i Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile. Wartość zakupu ambulansu to 312 tysięcy złotych, a dofinansowanie wyniesie 250 tysięcy złotych, 80 procent. Powiat Pilski zabezpieczył już w swoim budżecie wkład własny 62 500 zł (20 procent z całej kwoty).

- Sfinalizowaliśmy umowę, a to bardzo dobra wiadomość. Obecnie pilski szpital dysponuje trzema zespołami ratowniczymi, funkcjonującymi w ramach oddziału ratunkowego, jednym specjalistycznym i dwoma podstawowymi. Samochody jednak szybko się zużywają. A transport do szpitala musi być niezawodny – komentuje starosta Eligiusz Komarowski.

Tylko w ubiegłym roku trzy karetki przejechały łącznie ponad 124 tysiące kilometrów. Najstarsza jest z 2011 roku i na liczniku ma już ponad 198 tysięcy km. Ambulanse są więc mocno eksploatowane, gdyż szpital w Pile obsługuje duży region.  

 

Projekt Eko-Edukacja

Druga umowa, podpisana z kolei w Urzędzie Marszałkowskim opiewa na kwotę przeszło 1 mln 700 na projekt "Eko Edukacja", który realizujemy wspólnie z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Kaczory.

Projekt ten obejmuje:

• utworzenie i wyposażenie Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Starostwie Powiatowym w Pile (w tym m.in. mikroskopy, meble, tablica interaktywna, dygestorium, zestawy do doświadczeń (badanie wody, gleby i powietrza), stacja meteo, laptop, nagłośnienie),

• utworzenie ścieżki edukacyjnej przy Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej (interaktywne tablice z modułem mówiącym, ławki z nadrukami zdjęć i haseł ekologicznych),

• ekologiczne kampanie informacyjno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych: akcje banerowe, wydawnictw o walorach przyrodniczych – album przyrodniczy oraz mapa powiatu z uwzględnieniem ścieżek rowerowych

• aktywną edukację ekologiczną dzieci, młodzieży, prowadzącą do podniesienia poziomu wiedzy przyrodniczej, kształtowania właściwych zachowań zmierzających do poszanowania i dbałości o środowisko poprzez wyjazdy edukacyjne

• modernizację i doposażenie istniejących Ośrodków Edukacji Ekologicznej (Zdrojowa Góra, w Dobrzycy i Ośrodku edukacji leśnej Kalinka)

• modernizację ścieżek edukacyjnych nadleśnictw to środki od marszałka.

 

Warto wiedzieć, że to kolejne środki z zewnątrz, jakie pozyskał Powiat Pilski. Tylko w tej kadencji zdobyliśmy ich ponad 81 mln zł. W poprzedniej kadencji kwota ta wyniosła niespełna 45 mln zł.

 

bek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komuch/PSL
Komuch/PSL 1.10.2018, 18:11
Komarowski ....hm....szkoda gadać.
Spytajmy Stokłosę,może powie więcej.
Albo prokuraturę....???
Towarzysze Broni.
Towarzysze Broni. 2.10.2018, 00:00
K. wyciąga wszystkich z kłopotów. Kiedyś służył Państwu, dzisiaj biznesowi.

Pozostałe