Porozumienie Samorządowe idzie po dobry wynik

  • 27.09.2018, 14:35 (aktualizacja 27.09.2018 14:42)
  • Marek Barabasz
Porozumienie Samorządowe idzie po dobry wynik
Kandydaci na radnych powiatowych z ramienia Porozumienia Samorządowego zamierzają odwiedzić każde z 29 sołectw w okręgu wyborczym, obejmującym gminy Kaczory, Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie. Część tego kampanijnego objazdu jest już poza nimi.

Obecny radny powiatowy Henryk Stokłosa wraz z Emilią Załachowską z Równopola, Krzysztofem Stepnowskim z Miasteczka Krajeńskiego oraz Małgorzatą Przybylską i Tomaszem Miedzińskim z Białośliwia powalczą o trzy mandaty przypisane do okręgu nr 5.

- Chcielibyśmy zdobyć wszystkie, ale jak będzie, okaże się 21 października – mówił na spotkaniu w Tomaszewie Henryk Stokłosa. Lider listy zachęcał do głosowania na kandydatów Porozumienia Samorządowego, bo – jak tłumaczył – "naszą ambicją jest to, by rządzić powiatem samodzielnie".

- Dzisiaj w Radzie Powiatu mamy dziesięć mandatów i koalicjanta, gdybyśmy mieli większość, bylibyśmy bardziej skuteczni. Tacy chcemy być w następnej kadencji, ale aby tak się stało, potrzebujemy waszego jak najliczniejszego poparcia – przekonywał Stokłosa.

W drugiej części spotkania były senator przedstawił garść informacji o przedsięwzięciach w swoich spółkach, które w skali całego kraju zatrudniają już ponad 11 tysięcy osób. Na liście ostatnich inwestycji jest m.in. przechowalnia owoców na 7 tysięcy ton, a w bliskim planie budowa osiedla domków jednorodzinnych w Zelgniewie oraz budowa stacji paliw w sąsiedztwie zakładów mięsnych w Śmiłowie, która będzie działać pod marką Orlenu.

Na koniec spotkania lider listy raz jeszcze powrócił do październikowych wyborów.

- W szeregach Porozumienia Samorządowego są ludzie z różnych środowisk i profesji. Jesteśmy apolityczni. To, co nas łączy, to chęć działania na rzecz rozwoju naszego powiatu. Potrzebujemy waszego poparcia, abyśmy mogli zarządzać nim jeszcze sprawniej – zaapelował Henryk Stokłosa.

(msz)

Marek Barabasz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wyborca z kartką wyborczą
Wyborca z kartką wyborczą 2.10.2018, 20:35
Stokłosa udzielił obszernego wywiadu wyborczego, oczywiście apolitycznego, na temat swoich sukcesów gospodarczych w rolnictwie i w polityce lokalnej. Nie wspomniał o sukcesach w Poznaniu, Aleja Marcinkowskiego 32. Dziennikarze Marek Barabasz i Zbigniew Noska czujnie nie zapytali. Oni stoją na straży miejscowej cenzury prewencyjnej.
A wyborcy chcieliby wiedzieć, jak daleko Stokłosie do Wronek albo Wołowa.
schronisko Leszkowo
schronisko Leszkowo 3.10.2018, 09:48
Czy chodzi o wywiad w Tygodniku Nowym z 2 października? Faktycznie, tam dwaj panowie żurnaliści wierni jak Reksio i Pucek, dwa miłe pieski, łaszą się do Pana.
rakarz
rakarz 3.10.2018, 10:13
To raczej Cerberów dwóch.
Pies Baskervillów
Pies Baskervillów 3.10.2018, 20:54
Przypisywanie półgłówkom cerberowatości jest błędem. Cerber miał trzy głowy!
Komuch
Komuch 1.10.2018, 18:01
Wyjątkowa szuja.Zniszczył życie wielu ludziom.
Komuch
Komuch 1.10.2018, 17:58
Ten facet powinien dawno siedzieć.Kasta sędziowska uratowała przed pierdlem.
Jestem stary komuch,ale chciałbym dożyć momentu,że ten "samorządowiec" będzie siedział.Np.we Wronkach.
Chcecie, to macie
Chcecie, to macie 28.09.2018, 19:08
Stokłosa: "naszą ambicją jest to, by rządzić powiatem samodzielnie".
A co z królestwem smrodu, co z termooksydacją odorów, co z wolnością od fetorów?
Postulat obniżenia temperatury w urządzeniu Tremesa Rendering do dopalania "substancji odoroczynnych" z 950 st.C do 600 st.C jest prognostykiem tego, co może się dziać, gdyby kamaryla PS rządziła powiatem samodzielnie. Nikt nie pyta producenta termooksydatora o to, czy można prowadzić proces technologiczny w drastycznie zmienionych warunkach, kiedy w prospekcie ofertowym najniższa temperatura w komorze spalania nie może być niższa niż 850 st.C. Ale kogo to będzie obchodzić? Pewnie tylko propagandystów i cenzorów miejscowych mediów.
Żaden profesor - wśród których rozkład Gaussa zapewnia taki sam odsetek idiotów, co w reszcie społeczeństwa - nie może zdalnie, woluntarystycznie przyzwalać na zmianę ustalonych parametrów pracy urządzenia.
antykomuch
antykomuch 27.09.2018, 15:04
"Jesteśmy apolityczni" - a to dobre!!!
A życie toczy się dalej
A życie toczy się dalej 29.09.2018, 20:25
To bzdura.

Pozostałe