O włos od tragedii

  • 03.10.2018, 14:19
  • bek
O włos od tragedii
Asp. Łukasz Derwich oraz sierż.sztab. Paweł Brandt z Komisariatu Policji w Margoninie uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Jego pełne niepokoju i rozterek telefoniczne zgłoszenie odebrała dyżurna chodzieskiej Komendy, która właściwie pokierowała działaniami patrolu, dzięki czemu nie doszło do tragedii.

Alkohol nigdy nie idzie w parze z emocjami oraz problemami dnia codziennego. Tak było i tym razem. Na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że zamierza odebrać sobie życie. Powodem tak desperackiego kroku z jego strony miały być problemy rodzinne. Rozmówca nie chciał się przedstawić, jednakże wskazał miejsce, gdzie się znajduje. Dyżurna Agnieszka Bornikowska tak prowadziła rozmowę z mężczyzną, by z jednej strony odwieść go od tak drastycznego kroku, z drugiej zaś uzyskać potrzebne informacje, do skierowania patrolu Policji we właściwe miejsce. Rozmowa była długa, trudna i naładowana emocjami. W pewnym momencie nastąpiło przerwanie połączenia. Okazało się, że mężczyzna podjął próbę samobójczą, wieszając się na pasku. Na szczęście byli już w pobliżu policjanci z Margonina, którzy przecięli pasek i udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Desperat decyzją lekarza został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc.

Kolejny raz obserwujemy, że silne emocje w połączeniu z alkoholem są najgorszym z możliwych doradców, które o mały włos nie doprowadziły do tragedii.

 

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe