Nowe boiska dla dwóch szkół

  • 5.10.2018, 08:03 (aktualizacja 05.10.2018 20:56)
  • bek
Nowe boiska dla dwóch szkół
Kolejna dobra informacja: władze Powiatu  Pilskiego pozyskały 329,4 tys. złotych dofinasowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” na budowę dwóch przyszkolnych boisk.

Nowoczesne obiekty powstaną przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica oraz przy Zespole Szkół Technicznych (Mechanik) w Pile. Całość ma kosztować blisko milion złotych.

- Nasz projekt został zaopiniowany pozytywnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dokładnie kilka dni temu, 27 września, dzięki czemu otrzymamy dotację stanowiącą jedną trzecią wartości projektu. Na tę inwestycję Powiat przeznaczy ze środków własnych kwotę około 700 tysięcy złotych. Przy pilskiej „Nafcie” i przy ZST powstanie kompleks obejmujący boiska do piłki ręcznej, piłki siatkowej i koszykówki, a dodatkowo przy „Naftówce” pojawi się również kort tenisowy. Ponadto zaplanowano wykonanie piłkochwytów i oświetlenia, które na pewno pomoże korzystać z boisk przez długie godziny, także po zmierzchu – informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Każde z boisk wielofunkcyjnych będzie miało wymiary 44 x 24m i nawierzchnię z poliuretanu. Co najważniejsze, obiekty będą dostępne zarówno dla uczniów obu placówek, jak i dla innych mieszkańców.

 

 

 

bek

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe