Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Noc Naukowców 2018 za nami...

W ostatni piątek września uczniowie z klas VIIb i VIIIc SP Budzyń razem z wychowawcami Anną Czerwińską i Kingą Dąbrowską wzięli udział w Nocy Naukowców 2018. Tego dnia Poznań był stolicą nauki, a nasi uczniowie wcielili się w rolę naukowców i z ciekawością słuchali wykładów oraz przeprowadzali naukowe eksperymenty. 
Noc Naukowców 2018 za nami...

Na początek odwiedzili kampus Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku, a dokładnie Wydział Chemii, gdzie obejrzeli wystawę pierwiastków, a także powstające na oczach uczniów unikatowe lody z ciekłego azotu, które chętnie konsumowali. Na Wydziale Biologii uczniowie z VIIb oglądali i dotykali ciekawe egzotyczne zwierzęta (pająki, owady, płazy i gady). Próbowali też działania różnych kremów. Natomiast ósmoklasiści na Wydziale Matematyki i Informatyki uczestniczyli w krótkim wykładzie pt. „Co twój telefon o tobie ujawnia?” Potem wszyscy przemieścili się do budynków Politechniki Poznańskiej, tam podzielili się na grupy. Starsi uczniowie w Centrum Mechatroniki sprawdzali jak wygląda sport oczami inżyniera i czy łatwo zaświecić żarówkę samodzielnie wytworzonym prądem. Następnie spacerem po poznańskich ulicach przeszli na teren Akademii Wychowania Fizycznego. W hali sportowo- dydaktycznej uczniowie VIIIc brali udział w zabawach i grach ruchowych z użyciem małych i dużych piłek. Ta aktywność dała czternastolatkom mnóstwo dobrej energii i radości. W tym czasie siódmoklasiści w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej na Piotrowie, uczestniczyli w pokazie ciekawych eksperymentów „Fizyka Money show” oraz „Fizyka Kids- Magnesy” z aktywnym udziałem dzieci. 
Na koniec, przed wyjazdem do domu zjedli jeszcze posiłek, a przy okazji dzielili się wrażeniami ze wspólnie spędzonego czasu.
Udział w Nocy Naukowców utrwaliło się w pamięci uczniów jako fascynujące spotkanie ze światem nauki. Choć uczestnicy naszej wycieczki zobaczyli tylko niewielką część tych wyjątkowych wydarzeń przygotowanych przez poznańskie uczelnie bezcennym było być częścią tego projektu. Przez całą wyprawę uczniom dopisywał wyśmienity humor, co dodatkowo sprawia, że warto było przyjechać do Poznania specjalnie na tę noc.
Serdeczne podziękowania za opiekę i poświęcony czas uczniowie kierują do pani Małgorzaty Słowińskiej i pani Justyny Berndt.
(ms)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: czystyTreść komentarza: Za to Ty z brudnym umysłem zwojujesz internet :)Data dodania komentarza: 07.03.2024, 23:44Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: podstawówkaTreść komentarza: Użycie formułki "Rośnie skala" jest wyrazem niezrozumienia podstaw semantyki u Szejnfelda.Data dodania komentarza: 29.02.2024, 21:18Źródło komentarza: Rośnie skala problemów małych firm – senator Szejnfeld zwraca się do rządu o wsparcieAutor komentarza: BiegłyTreść komentarza: Poziom dziennikarski dno. To nie jest fundacja AI i nie ma nic wspólnego ze sztuczną inteligencją. Fundacja jest Ala (w zasadzie Alfreda) Wordena, kosmonauty aerykańskiego, uczestnika Apollo 15.Data dodania komentarza: 27.02.2024, 10:39Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: AdminTreść komentarza: W brudnych butach jak na zdjęciu raczej Stanów nie zwojuje...Data dodania komentarza: 27.02.2024, 10:35Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: do kurewTreść komentarza: Cóś kurva ostataniemi czasy nie ma nic o lemanie, co wy - kurvy - śpicie, pijaki z wiochy i miasta?Data dodania komentarza: 25.02.2024, 14:42Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: pjerdutTreść komentarza: tera kaczory som mniastem a wobec powyszszego Wolski Brunek jest burmiszczem. Stokłosa chyba jusz siem zestarzał i jemu zwisa sport.Data dodania komentarza: 22.02.2024, 21:28Źródło komentarza: Pierwszy turniej na wygnaniu, czyli kolejny kaczorski absurd
Reklama
Reklama