Karol Nowacki laureatem programu „Enea Akademia Talentów”

  • 6.10.2018, 12:44
  • Anna Czapla-Furtacz
Karol Nowacki laureatem programu „Enea Akademia Talentów”
Karol Nowacki, uczeń Szkoły Podstawowej w Budzyniu został laureatem programu Enea Akademia Talentów w kategorii Nauka. Za liczne sukcesy naukowe i szczególne zainteresowanie robotyką Fundacja Enea i Spółka Enea S.A. przyznały mu nagrodę w wysokości 3000 zł, przeznaczoną na rozwój pasji i zainteresowań młodych utalentowanych ludzi.

Karol jest dwukrotnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, zajął II miejsce w Gimnazjalnej Olimpiadzie Matematyczno - Informatycznej, jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej
do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą”. Zajął również III miejsce
w XI Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym.

SP Budzyń, M. Słowińska:- Pasją Karola jest robotyka, której poświęca każdą wolną chwilę. Umiejętności oraz wiedzę w tym zakresie zdobywa i rozwija samodzielnie. Projektuje, buduje i programuje roboty. Bierze udział w festiwalach robotyki, podczas których konkuruje ze studentami z całego kraju. Na Festiwalu Robotyki Cyberbot na Politechnice Poznańskiej zajął piąte miejsce w kategorii Micromouse. Zadanie, które w tej kategorii wykonuje robot, polegało na odnalezieniu drogi w ogromnym labiryncie, a to wymaga od konstruktorów zastosowania najnowszych technik inteligencji maszynowej. Skonstruowany przez Karola robot Speedmouse znakomicie sobie poradził z wykonaniem tego zadania.

Kadra szkolna i redakcja życzą Karolowi dalszych sukcesów naukowych, spełnienia marzeń oraz nieustającego pragnienia bycia mądrym i dobrym człowiekiem.

(ms), (acz)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe