Piła dla dzieci z Ugandy

  • 7.10.2018, 19:17 (aktualizacja 07.10.2018 19:20)
  • Anna Czapla-Furtacz
Piła dla dzieci z Ugandy
W niedzielę na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Bydgoskiej miał miejsce festyn charytatywny Face to Face. Wspólnymi siłami zorganizowali go wolontariusze z trzech pilskich szkół. Dochód z imprezy przeznaczono na budowe sierocińca w Ugandzie.

W ramach wydarzenia odbył się koncert dla Afryki, jarmark, działało plenerowe studio urody, ścianka fotograficzna, można było odwiedzić kawiarenkę ze słodkościami, a dla najmlodszych przygotowano popcorn i watę cukrową oraz balony z helem. Wszystko po to, by zebrać fundusze na budowe sierocińca w mieście Budaka na terenie Ugandy.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 100.000 złotych. Do tej pory wolontariuszom i uczestnikom międzynarodowego projektu edukacyjno-humanitarnego Face to Face udało się pozyskać 4.000 złotych. Dlatego- mówią- intensyfikujemy nasze starania, aby zwielokrotnić tę kwotę. W styczniu, podczas wizyty wolontariuszy w Ugandzie pozyskane pieniądze zostaną osobiście przekazane na materiały do budowy sierocinca.

Obecnie 63 chłopców w wieku od 4 do 16 lat oraz 12 dziewcząt w wieku od 3 do 17 lat mieszka w wynajętych pokojach. Zajmują 3 pomieszczenia w różnych lokalizacjach, co opiekunom bardzo utrudnia sprawowanie nad dziećmi pieczy. W większości są to sieroty, półsieroty oraz dzieci z rodzin z dysfunkcjami społecznymi. Tymczasem organizacja, która się nimi opiekuje, składa się z ochotników. Nie otrzymuje wsparcia ze strony państwa. Brakuje na wszystko.

Imprezę w Pile zorganizowali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2, Zespół Szkół przy ul. Teatralnej oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe