Kabata ze złotem, a Szerejko ze srebrem

  • 10.10.2018, 06:51
  • boczny
Kabata ze złotem, a Szerejko ze srebrem
Pod dobrym występie lekkoatletów PLKS Gwda w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Juniorów Młodszych we Wrześni, dobrze w podobnej imprezie startowali młodzicy, tym razem na kameralnym obiekcie tartanowym w Żerkowie k. Jarocina.

Tradycyjnie impreza ta została przeprowadzona w ramach XXIII Memoriału prof. Bernarda Kobielskiego. Jest ona wliczana do międzypowiatowego współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Łącznie młodzi pilscy lekkoatleci wywalczyli w Żerkowie aż 8 medali. Poziom zawodów był wysoki, startowało w nich wielu medalistów, niedawno odbytych w Bełchatowie, Mistrzostw Polski Młodzików.
Efektywne zwycięstwo w biegu na 600m odniósł Filip Kabata uzyskując rezultat 1:30,92. Srebrne medale wywalczyli Mikołaj Szarejko w biegu na 300m z nowym rekordem życiowym 38,79, 14-letnia Klaudia Brzeczkowska również z wartościową życiówką 155cm w skoku wzwyż, Jakub Mikuś w skoku w dal 5,49. Srebrny też medal wywalczył aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w skoku wzwyż, Marcin Król z rezultatem 175cm.
Brązowe medale zdobyli w skoku wzwyż Katarzyna Madej (155cm), Mateusz Paprocki w biegu na 100m (11,97), Kacper Czerwiński w skoku wzwyż (165cm)
Było też w pilskiej ekipie wiele wysoko punktowanych miejsc. Łącznie, te wyniki, złożyły się na zajęcie przez reprezentantów powiatu pilskiego w punktacji drużynowej wysokiego drugiego miejsca i otrzymanie okazałego pucharu.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe