50 lat SOSW

  • 12.10.2018, 10:11 (aktualizacja 12.10.2018 10:18)
  • bek
50 lat SOSW
Wychowankowie, kadra i liczni goście obchodzili jubileusz 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Najpierw w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia, a po południu piknik integracyjny na terenie ośrodka.

Ta wyjątkowa placówka, która od tylu lat kształci, wychowuje i pomaga dzieciom i młodzieży wymagającym specjalnej troski i edukacji, jako samodzielna jednostka zaczęła działać jesienią 1967 roku. Wcześniej, na początku lat 50. ubiegłego wieku uruchomiono jedynie kilka oddziałów w gmachu Szkoły Podstawowej nr 1.

Jubileusz ośrodka świętowano w znakomitych nastrojach, bowiem po ponad 50 latach wybudowano dla wychowanków salę gimnastyczną boiska i place do rehabilitacji.

- W tym szczególnym dniu mogę jeszcze raz podziękować za ten wspaniały prezent obecnym władzom Powiatu Pilskiego, zwłaszcza panu staroście Eligiuszowi Komarowskiemu – powiedział Tomasz Łochowicz, dyrektor  SOSW w Pile.

Słów podziękować padało zresztą wiele, podobnie jak gratulacji. Dziękowano byłej kadrze, która również licznie stawiła się na uroczystościach, dziękowano darczyńcom, którzy na co dzień wspierają Ośrodek. 

Władze powiatu pilskiego reprezentowali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu. Z okazji jubileuszu wręczyli dyrektorowi szkoły pamiątkowy grawerowany dyplom.

- Gratuluję wszystkim, którzy wkładają serce i  wszystkie swoje umiejętności w rozwój tych wspaniałych  dzieci, zarówno młodszych, jak i starszych. Wiem, że traktujecie je jak własne dzieci dając im jeszcze dużo miłości – powiedział starosta pilski.

Wychowankowie przygotowali na jubileuszową akademię liczne występy artystyczne. Brawo! 

bek

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe