Ośrodek Radioterapii w Pile już w połowie przyszłego roku 

  • 18.10.2018, 09:03
  • bek
Ośrodek Radioterapii w Pile już w połowie przyszłego roku 
Podczas 16. Powiatowej Konferencji Promocji Zdrowia „Kobieta i Zdrowie”, która 16 października odbyła się w MDK „Iskra” w Pile, prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu zapowiedział, że Ośrodek Radioterapii w Pile będzie otwarty już w połowie 2019 roku, a leczenie będzie na najwyższym poziomie. 

Dr n. med. Agnieszka Żyromska również z WCO w Poznaniu stwierdziła, że radioterapia w Pile będzie stała na bardzo wysokim poziomie, ośrodek będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, a leczenie w Pile będzie pełnoprofilowe. Z kolei lekarz Piotr Martenka, również z WCO w Poznaniu, przyznał, że leczenie wielodyscyplinarne jest jedynym i słusznym kierunkiem leczenia pacjenta onkologicznego. To doskonałe wiadomości dla pacjentów onkologicznych z Piły i północnej Wielkopolski, którzy leczyć się będą mogli w Pile, a nie jechać daleko do dużych ośrodków.

Ale radioterapia nie była jedynym tematem konferencji. Poświęcona ona była głównie zachorowaniom kobiet na nowotwory oraz metodom i efektom ich leczenia. Mowa była również o  nowotworach, które atakują mieszkańców Wielkopolski obu płci i ich leczeniu. Wykłady na temat nowotworu układu moczowo-płciowego wygłosił dr Jakub Prałat, a o nowoczesnym leczeniu raka jelita grubego mówił dr Maciej Stachowiak, z pilskiego szpitala. Ciekawy wykład "Czy rak piersi to choroba, która dotyczy wyłącznie kobiet?" wyglosiła również dr n. med. Agnieszka Dyzmann-Sroka z WCO w Poznaniu.

Konferencję zorganizował Powiat Pilski  z Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, a Piła to jedno z pięciu miast w Wielkopolsce, w którym odbywają się naukowe sympozja w ramach Wielkopolskiego Programu Profilaktycznego w zakresie onkologii.

Tydzień temu w tym samym miejscu odbyła się konferencja naukowa poświęcona onkologii dziecięcej,  wczesnemu wykrywania nowotworów wśród dzieci i młodzieży. Tym razem poświęcona była zdrowiu kobiet i mężczyzn, całej rodziny. 

- Choroby nowotworowe stały się chorobami cywilizacji i musimy stawić im czoła.  Niebawem w Szpitalu Specjalistycznym powstanie oddział onkologiczny. Dzisiaj usłyszeliśmy doskonałą wiadomość, że Ośrodek Radioterapii, który wybudowano przy szpitalu, będzie otwarty już w połowie przyszłego roku. Piła stanie się ośrodkiem leczenia nowotworów, więc dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie jest niezbędne. Potrzebujemy specjalistów – podsumował konferencję Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile. 

Słuchaczami konferencji był personel Szpitala Specjalistycznego w Pile, Powiatowego Szpitala w Wyrzysku, studenci Instytutu Zdrowia PWSZ w Pile oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w niej udział około 200 osób.

bek

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Goscccc
Goscccc 19.10.2018, 09:26
moja teściowa miała raka ( może ma) ...... pozbyła się go na 10 lat ..... i wrócił ze zdwojoną siłą przed świętami w 2017 r. I lekarze powiedzieli ze nie są w stanie już jej pomóc w Poznaniu> Pozostaje wiara ze może Warszawa... Wszyscy modliliśmy się( to ukoiło nam ból) był płacz i zgrzytanie zębów , podjęła leczenie w Warszawie .Jest zdrowa !!!!! Czuje się bdb .Nie brała chemii bo na tego bydlaka chemia ponoć nie działa .Tylko lampy , chirurgia i olej CBD 5% essenz 3 buteleczki w miejscu .. kupiliśmy w Sklepie konopnym na ul . Ratajczaka w Poznaniu ... niechciałbym robić reklamy ale jak ma to komuś pomoc to wysyłają szukajcie na www.konopiafarmacja.pl

Pozostałe