Wielki sukces Trzcianki! Niedługo ruszy przebudowa Placu Pocztowego

  • 1.11.2018, 14:36
  • Pik
Wielki sukces Trzcianki! Niedługo ruszy przebudowa Placu Pocztowego
Za kilkanaście miesięcy przyjezdnych odwiedzających centrum miasta czeka nie lada niespodzianka. Dotąd brzydki i nieciekawy Plac Pocztowy diametralnie zmieni swoje oblicze.

Do tej historycznej chwili doszło w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, w ubiegłą środę. Tam właśnie burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, w obecności Skarbnika Gminy Joanny Zieńko, podpisał umowę między Gminą Trzcianka a Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu, na pozyskanie środków finansowych w wysokości 11 266 307,96 zł na zagospodarowanie Placu Pocztowego wraz z utworzeniem Centrum Integracji Społecznej, a także zagospodarowaniem terenu Targowiska Miejskiego z terenami przyległymi. Tak duże środki możliwe były do pozyskania w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Podpisanie umowy jest pozytywnym zakończeniem długiego cyklu, w którym niezbędne było m.in. przygotowanie wielu dokumentów, wykonanie projektu, wykupienie terenu od PKS Wałcz oraz złożenie wniosku. Niebawem rozstrzygnięty ma zostać przetarg i wybrany wykonawca inwestycji.

 

Jak mówi Dawid Czyż z Urzędu Miejskiego, jest to olbrzymi sukces. - Oczekiwania mieszkańców, związane z rewitalizacją „serca” naszego miasta, spełnią się i za najbliższe dwa lata będziemy mogli w pełni cieszyć się nowoczesnym oraz funkcjonalnym centrum Trzcianki…

Pik

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe