Szkolna wizyta na wiejskim podwórku

  • 3.11.2018, 12:59 (aktualizacja 03.11.2018 13:00)
  • Anna Czapla-Furtacz
Szkolna wizyta na wiejskim podwórku
W niecodziennej lekcji miały okazje uczestniczyć pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Dziembowie. Razem ze swoją wychowawczynią, Katarzyną Oziemblewską odwiedziły gospodarstwo rolne państwa Obrowskich, gdzie miały okazję poobserwować zwierzęta hodowlane, zamieszkujące wiejskie podwórko.

Katarzyna Oziemblewska:- Zupełnie inaczej odbiera się zwierzęta mogąc je obserwować, a nie tylko oglądając ilustracje w książkach. Na podwórku czekała na nas mama Julki, która przygotowała dla nas niespodziankę – jeszcze ciepłe ciasteczka upieczone przez Julki babcię. Kiedy ciastka zostały zjedzone rozpoczęło się zwiedzanie gospodarstwa. Pani Obrowska opowiedziała dzieciom o tym, jakie zwierzęta tu mieszkają. A było ich sporo: ponad 100 świnek, króliki, kury i kogut oraz domowe zwierzęta, czyli kotki i pies. Pokazała również pomieszczenie gospodarskie, w którym przygotowuje się karmę dla świń oraz ogromny chlew, gdzie dzieci mogły zobaczyć dorosłe świnie oraz dotknąć malutkie prosiaczki. Potem przyszła kolej na oglądanie klatek z królikami oraz wybiegu dla kur. Dzieci były bardzo zainteresowane, zadawały pytania i z uwagą wszystko oglądały. Nie zabrakło też czasu na przytulenie i pogłaskanie kotków.

Na koniec wychowawczyni klasy podziękowała p. Obrowskiej za możliwość przyjścia i zwiedzenia gospodarstwa oraz za poświęcony dzieciom czas. W wesołych nastrojach wszyscy wrócili do szkoły.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe