Wyjątkowy koncert na 100-lecie Niepodległości i... świetomarcińskie rogale

  • 6.11.2018, 12:43 (aktualizacja 06.11.2018 12:50)
  • bek
Wyjątkowy koncert na 100-lecie Niepodległości i... świetomarcińskie rogale
Koncert Muzyki Polskiej w BWA: „Ojcom Niepodległości” - wyjątkowy koncert na 100-lecie Niepodległości!

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaprasza w dniu 10 listopada na Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu Wyrzyskiego Chóru Męskiego, a także na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Koncert odbędzie się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy w sobotę, 10 listopada, o godz. 17.00. Galeria BWA, ul. Okrzei 9/2.

Wyrzyski Chór Męski powstał w 1999 roku. Założycielem i dyrygentem zespołu jest dr Piotr Jańczak absolwent i pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Chór należy do czołowych zespołów amatorskich w Polsce. Podczas swojej intensywnej działalności artystycznej zdobył ponad 60 nagród  na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granicą. Elastyczność interpretacyjna zespołu pozwala na prezentowanie szerokiego spektrum repertuaru. W programie zespołu znajdują się utwory epoki średniowiecza,  renesansu, romantyzmu, utwory kompozytorów współczesnych, formy muzyki ludowej, filmowej oraz rozrywkowej. Specjalny program chór prezentuje z utworami patriotycznymi. W ostatnim okresie działalności zespół skupił się na poznawaniu bogatych dzieł muzyki cerkiewnej.  Magiczna duchowość i niezwykła harmonia muzyki prawosławnej sprawia, że koncerty te są wyjątkowo bogate w doznania emocjonalne. W dorobku zespołu znajduje się także wiele utworów wokalno-instrumentalnych takich jak Landerkennung Edwarda Griega, Carmina Burana Carla Orffa, czy Msza Koronacyjna Wolfganga Amadeusza Mozarta. W zasobach zespołu odnajdziemy wiele nagrań płytowych oraz telewizyjnych.   Prezesem chóru jest Pan Adam Nowak absolwent Instytutu Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Jana Kazimierza w Bydgoszczy.

Chór ma na swoim koncie liczne sukcesy w kraju i poza granicami, m.in. otrzymali Złoty Dyplom I stopnia podczas XXI Międzynarodowego Konkursu Chórów w Sankt Petersburgu, w Rosji oraz Złoty Medal podczas XI Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów, orkiestr i zespołów tanecznych – Balkan Folk Fest  w Warnie w  Bułgarii i Złote Dyplomy podczas VI Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów "Canco Mediterrania" Lloret de mar-Barcelona 2016 aż w trzech kategoriach: musica sacra, folklore i pop music.

W Pile, podczas koncertu w BWA, chór wykona m.in. hymn narodowy, Bogurodzicę oraz utwory patriotyczne m.in. Polskie drogi, Wojenko, wojenko, Białe róże, Ułani, ułani. Dyryguje i akompaniuje: Piotr Jańczak. Każdy uczestnik koncertu otrzyma śpiewnik, by móc czynnie uczestniczyć w śpiewaniu.

Po koncercie – poczęstunek, czyli rogale świętomarcińskie.

 

 

 

 

bek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 10.11.2018, 17:49
Impreza tylko dla organizatorów, pozostali nie mogli wejść, usiąść, nie podano żadnych śpiewników. Totalna porażka.

Pozostałe