Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

  • 8.11.2018, 10:43
  • bek
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, autorem takich książek jak „Ślepnąc od świateł” czy „Wzgórze psów”.

Wieczór z Jakubem Żulczykiem odbędzie się w czwartek, 22 listopada, o godz. 18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile, przy ul. Staromiejskiej 14.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, który zadebiutował w 2006 roku, w Lampie i Iskrze Bożej powieścią "Zrób mi jakąś krzywdę". Autor powieści: "Radio Armageddon" (2008; przeniesiona na deski Teatru Współczesnego we Wrocławiu w 2014), "Instytut" (2010), “Ślepnąc od świateł" (2014; nominowana do Paszportów Polityki i do Gwarancji Kultury), dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu "Zmorojewo" oraz "Wzgórze psów" (2017). Jest również autorem scenariuszy popularnego serialu "Belfer” (wraz z Moniką Powalisz) i adaptacji filmowej swojej powieści “Ślepnąc od świateł” dla telewizji HBO. Pisał do m.in. Polityki, Przekroju, Wprost, Tygodnika Powszechnego Dziennika, Elle, Exlusiva, Machiny, Playboya. Jako prowadzący pracował w m.in. TVP, Rebel TV i Radiu Roxy. Laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2018 w kategorii proza oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017 za “Wzgórze psów”.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2018 r. w wypożyczalni Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14, godz.18.00.

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe