Na Święto Niepodległości: koncert, bieg, gra miejska

  • 9.11.2018, 08:50
  • bek
Na Święto Niepodległości: koncert, bieg, gra miejska
Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza na wyjątkowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Piątek: 9 listopada - Gra miejska
Już w piątek, o godz. 11.00. rusza Gra Miejska „Śladami ruchu niepodległościowego w Pile”. Gra skierowana jest do młodzieży, grup niezorganizowanych, a także mieszkańców miasta i regionu, którzy kochają historię. Gra będzie wiodła szlakiem ciekawych miejsc historycznych i architektonicznych w Pile. Uczestnicy poznają również osoby, które odcisnęły ślad w historii miasta.

Sobota: 10 listopada - Rodzinne warsztaty i koncert
W sobotę, 10 listopada zapraszamy na godz. 9.00 do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile na rodzinne warsztaty robienia kotylionów, flag i rozetek. To impreza dla całych rodzin.

A o godz. 17.00, również 10 listopada, kolejne ważne wydarzenie. Tym razem w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych przy Okrzei w Pile odbędzie się wielki Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu znakomitego Wyrzyskiego Chóru Męskiego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dla wszystkich uczestników mamy śpiewniki. A po koncercie rogale świętomarcińskie dla każdego!
Warto przyjść, posłuchać i razem pośpiewać. Tym bardziej że Wyrzyski Chór Męski należy do najlepszych zespołów amatorskich w kraju. Rozpoczął działalność w 1999 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku z inicjatywy dyrygenta Piotra Jańczaka, absolwenta i pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który do dziś dyryguje chórem. Zespół szybko zaczął odnosić krajowe i międzynarodowe sukcesy. Ma na koncie ponad 65 nagród zdobytych w różnych konkursach i przeglądach w kraju i za granicą. Składa się z 30 wokalistów. To naprawdę będzie wielkie wydarzenie gościć ten chór w Pile i go posłuchać.

Niedziela: 11 listopada - Bieg Niepodległości
W niedzielę zapraszamy na stadion przy ulicy Okrzei na Bieg Niepodległości, który ruszy tuż po godzinie 12.00. Wcześniej wspólnie odśpiewamy hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Bieg odbędzie się na dystansie 6,5 km, o godz. 11.00. ruszy z kolei chód kijkarzy na dystansie 3 km, a po biegu głównym rozegrany zostanie bieg dzieci na dystansie 400 metrów. Dla wszystkich, zarówno zawodników, jak i kibiców będzie ciepły posiłek i rogale świętomarcińskie. Będą też inne niespodzianki.

Świętujmy razem!

 

 

bek

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe