Kładą tynki, fotografują, gotują i spotykają się z pracodawcami

  • 9.11.2018, 09:16
  • bek
Kładą tynki, fotografują, gotują i spotykają się z pracodawcami
W szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski w piątek, 9 listopada zakończy się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. To inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego. Uczniowie realizują różne ciekawe projekty, a placówki otworzyły się na młodszych uczniów.

- Powiat Pilski jest partnerem tego projektu. Zaprosiliśmy do udziału dyrektorów szkół podstawowych, uczniów, pracodawców, by ofertą naszych szkół i placówek oświatowych zainteresować jak najszersze grono. Z kolei w naszych szkołach organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, które wymagają od uczniów kreatywności, a przy okazji zdobywają oni dodatkową wiedzę – mówi Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.  

A ciekawych wydarzeń nie brakowało i nadal nie brakuje. 

Powiatowe Centrum Edukacji w Pile 5 listopada odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Pile, którzy obejrzeli bazę techniczno-dydaktyczną szkoły. Z kolei uczniowie klasy II a Zespołu Szkół Budowalnych w Pile wzięli udział w szkoleniu z wykonywania tynków i ociepleń nowoczesnym systemem. Metodę przedstawił przedstawiciel firmy, która go stosuje. Z kolei w samej Budowlance odbył się spotkanie z pracodawcami.

W Zespole Szkół Technicznych w Pile (mechanik) uczniowie mogą realizować projekt „Zaprezentuj siebie! Zdobądź wymarzoną pracę!” . Zadanie polega na zaprezentowaniu się potencjalnemu pracodawcy w formie video cv, które jest obecnie nowoczesnym sposobem aplikowania na wymarzone stanowisko.

W Zespole Szkół Budowlanych odbyły się spotkanie uczniów z wieloma pracodawcami. Młodzież odbywała również ciekawe lekcje w terenie w ramach zajęć z architektury krajobrazu do tego . 

W Zespole Szkół im. St. Staszica odbyła się Gra Miejska inspirowana literaturą i filmem. Podczas gry uczniowie musieli wykazać się wiedzą, zdolnością logicznego myślenia i znajomością filmów. Odbyły się również warsztaty fotograficzne .

Uczniowie I LO przy Pola w ramach ETUZ odwiedzili Zakład Aktywizacji Zawodowej w Pile oraz w Czarnkowie. Tu wysłuchali ciekawych lekcji na temat wielu zawodów, bo jak wiadomo w liceum kształcenia zawodowego nie mają.

W Zespole Szkół przez Teatralnej w Pile też już się wiele działo. Odbyły się warsztaty fryzjerskie, z logistyki, doradztwa zawodowego. Zaprezentowano również staże we Włoszech, z których korzystają uczniowie.

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile już odbyły się warsztaty na temat "Wystąpienia publiczne, jak się nie dać tremie", prowadzone przez studenta Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Dzisiaj, 8 listopada, odbył się La Fiesta Italiana – czyli „dzień włoski”. 

W piątek, 9 listopada – to dzień otwarty dla uczniów klas VIII szkół podstawowych w godz. od 9.30 do 12.30. Odbędzie się również konkurs kulinarny dla uczniów las technikum„ Biało-czerwono” na talerzu.

Do Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych dołączył również Zespół Szkół w Łobżenicy. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o zawodach, poznawali zawód ratownika a nawet aktora. Parktyczne zajęcia odbywały się również w CKZiU w Wyrzysku na przykład z fryzjerstwa, czy kulinarne, na przykład z okazji "święta jabłka"...

bek

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe