Pojazd retro ruszy na ulice

  • 9.11.2018, 13:11
  • Anna Czapla-Furtacz
Pojazd retro ruszy na ulice
Już niedługo na ulicach Piły i w okolicy pojawi się rozgłośnia Pionier. Będzie informować mieszkańców o wydarzeniach plenerowych, organizowanych przez Pilskie Muzeum Wojskowe.

Sprzęt jest nie byle jaki, choć nieco zapomniany. To rozgłośnia elektroakustyczna typu
SM „PIONIER” na nadwoziu samochodu terenowego UAZ-452. Pojazd znalazł się w posiadaniu Pilskiego Muzeum Wojskowego, został uruchomiony, niestety, nad sprawnością sprzętu nagłośnieniowego trzeba popracować.

Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego: - Rozgłośnia jest wyposażona w mikser, wzmacniacz i głośniki z lat 80. Nie są to skomplikowane urządzenia, ale do ich naprawy lepiej posiadać schematy instalacji. W celu uruchomienia rozgłośni zwróciliśmy się z prośbą o pomoc i wsparcie do Wojskowych Zakładów Łączności Nr 2 S.A. w Czernicy koło Wrocławia, gdzie produkowano kiedyś rozgłośnie „PIONIER”. Zakłady od ponad 50 lat dostarczają swoje produkty na wymagający rynek zbrojeniowy, a od dzisiaj wspierają również muzealników wojskowych. Na nasza prośbę zareagowano bardzo szybko, z zakładów dostaliśmy dużą paczkę, a w niej kopie dokumentacji technicznej rozgłośni, zawierającą potrzebne nam schematy, dodatkowo otrzymaliśmy instrukcję obsługi oraz instrukcję serwisową.

Dzięki pozyskanej dokumentacji Pilskie Muzeum Wojskowe będzie miało łatwiejsze zadanie przy pracach naprawczych, mających przywrócić do życia sprzęt nagłośnieniowy Pioniera.
Zgodnie z zapowiedzią dyrektora Olszyńskiego rozgłośnia będzie wykorzystywana w przyszłości do bezpośredniego informowania mieszkańców Piły i okolic o organizowanych przez muzeum imprezach plenerowych.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe