Bieg i hymn dla Niepodległej, czyli XII Bieg Niepodległości

  • 12.11.2018, 19:13
  • bek
Bieg i hymn dla Niepodległej, czyli XII Bieg Niepodległości
Rekordowy XII Bieg Niepodległości na 100. rocznicę. Stadion przy Okrzei w Pile, 11 listopada 2018. Przeżyjmy to jeszcze raz.

W niedzielę, 11 listopada, na stadionie przy ul. Okrzei w Pile mieszkańcy Piły i regionu świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. XII Bieg Niepodległości zgromadził rekordową liczbę zawodników, podobnie jak kibiców. Prawdziwe tłumy przybyły również na wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
To było wyjątkowe święto. Na stadionie tego dnia dominowały biało-czerwone barwy.
Jako pierwsi o godzinie. 11.00 wystartowali kijkarze, którzy do pokonania mieli trasę 3 km. Zawodnicy zakończyli marsz przed południem.
O godzinie. 12.00 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali na stadionie hymn państwowy, by w ten spsoób uczcić 100 lat Niepdległej. To była bardzo podniosła i jednocząca wszystkich chwila.
Potem ruszył bieg główny na dystansie 6 km. Na starcie stanęło około 650 zawodników. Wielu pobiegło z flagą narodową, ubranych w biało-czerwone koszulki.
Potem ruszył bieg dzieci. Miały do przebiegnięcia 400 metrów. W tym roku na starcie stanęło około aż 150 dzieci, również znacznie więcej niż w ubiegłym roku.
Na stadionie panowała prawdziwe piknikowa atmosfera. Paliły się ogniska, wybrzmiewały patriotyczne pieśni. Po ceremonii uhonorowania zwycięzców wylosowano jeszcze wiele nagród wśród zawodników, ufundowanych przez sponsorów.
Uwaga! Medale, których zabrakło dla dzieci uczestniczących w biegu, będzie można odebrać w Starostwie Powiatowym w Pile, al. Niepodległości 33/35 (pokój 124).

Zwycięzcy XII Biegu Niepodległości, dystans 6,5 km.
Mężczyźni:
1. miejsce Rafał Stachowski - Miasteczko Krajeńskie.
2. miejsce Adrian Wyrzykiewicz - Piła
3. miejsce Damian Tupaj - Zacharzyn - Chodzież.
Kobiety:
1. miejsce Monika Kapera - Piła
2. miejsce Michalina Makowiecka - Kaczory
3. miejsce Sylwia Plewa - Piła

Nordic Walking - dystans 3 km
Mężczyźni:
1. miejsce Sebastian Rajewski - PIła
2. miejsce Gracjan Zygmunt - Piła
3. miejsce Wiesław Kop - Piła
Kobiety:
1. miejsce Katarzyna Banaszkiewcz - Kaczory
2. miejsce Agnieszka Janecka - Piła
3. miejsce Kamila Jurek – Białośliwie

 

 

 

 

 

 

 

 

bek

Zdjęcia (69)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe