Tłumy na jubileuszu niepodległej w Ujściu

  • 12.11.2018, 20:57 (aktualizacja 12.11.2018 21:02)
  • Anna Czapla-Furtacz
Tłumy na jubileuszu niepodległej w Ujściu
Tłumu mieszkańców gminy Ujście i gości wzięły udział w sobotnich obchodach 100. jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Było uroczyście i z pompą. Niebo nad Ujściem rozświetliły fajerwerki.

Wydarzenie zainaugurowała uroczysta msza św. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Ujściu z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego z Mirosławca. O oprawę muzyczną mszy zadbały działający przy Ujskim Domu Kultury chór Milenium, zespół śpiewaczy Kasztelanki z Nowej Wsi Ujskiej oraz chór św. Cecylii z Połajewa. Śpiewacy pod batutą Marka Frąckowiaka wykonali we wnętrzu ujskiej świątyni najważniejsze dla Polaków pieśni, m. in. Gaude Mater Polonia, Rotę, Ziemio Ojczysta oraz Modlitwę o pokój.

Po nabożeństwie pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego odbył się apel poległych. Salwę honorową oddała Kompania Honorowa Wojska Polskiego z Mirosławca. Dziesiątki delegacji złożyły pod pomnikiem wiązanki i znicze. Uroczystość tę zwieńczył spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Pozostała część sobotniego świętowania miała miejsce w Ujskim Domu Kultury. Uczestnicy wydarzenia prowadzeni przez miejscową orkiestrę przeszli do sali UDK, gdzie dzieci z wszystkich gminnych szkół i przedszkoli zaprezentowały przepiękny, okolicznościowy program artystyczny. W sali, wypełnionej po brzegi licznie zgromadzoną widownią nie milkły oklaski.

Nie zabrakło kotylionów, biało-czerwonych dekoracji i mocy patriotycznych wrażeń.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Estera
Estera 12.11.2018, 22:11
Ladne wystepy. Kruszewski Mazur wybitny! Naprawde wyroznil sie najbardziej. Brawo Kruszewo! Brawo uczniowie! Brawo nauczyciel!
Mieszkaniec Ujscia
Mieszkaniec Ujscia 12.11.2018, 22:09
Tylko po co pokaz sztucznych ogni we mgle??? Nic nie widac i kasa w bloto wyrzucona!

Pozostałe