Dzieci przechodziły samych siebie

  • 20.11.2018, 08:42
  • boczny
Dzieci przechodziły samych siebie
Czy może coś bardziej mobilizować, dodawać wyjątkowej dawki adrenaliny, niż czysta sportowa rywalizacja? Patrząc na dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, byliśmy pod wielkim wrażeniem!

Z cyklu ,,Poznajmy znanych”, po raz drugi w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym przy Śniadeckich w Pile, za sprawą zaprzyjaźnionego z placówką Stowarzyszenia Dajmy Szanse Naszym, gościł człowiek, który w 3 dni pokonał 100 km na pustyni Sahara.

Tym razem spotkanie miało zgoła inny charakter. Wraz z Rafałem Łotockim, przyjacielem z trzcianeckiego Wolf Team, Marcin Ćwirzeń zorganizował dla reprezentantów placówki specjalny tor przeszkód. Nie był to tor wprawdzie nawet podobny do tego, który przychodzi mu pokonywać na różnego ekstremalnych biegach, ale skala trudności dla wychowanków SOSW stanowił nie lada wyzwanie.
W symbolicznej zabawie wzięło udział ponad 40 uczestników. Organizatorzy przedsięwzięcia chwilami przecierali oczy ze zdziwienia, w jakim tempie i w jaki sposób podopieczni m.in. Jolanty Chułek czy Justyny
Juskowiak – Justynowicz, rodzili sobie z przeszkodami.
Zaangażowanie, czystość zasad fair play była niesamowita.
Na koniec były nagrody, głownie sprzęt sportowy podarowane przez Stowarzyszenie DSN – tutaj ukłony dla Kamila Szymaniaka!
- Jestem zachwycona realizacją tego przedsięwzięcia – dumna mówiła nam Jolanta Chułek.
- Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w taki wydarzeniu i widzieć radość i uśmiech na twarzach dzieci. Każdy może uprawiać sport i czerpać z tego radość, to jest nasz główny cel, aby propagować zdrowy tryb życia – dodawał Marcin Ćwirzeń.

 

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe