„Najczarniejsza z białych kobiet” w Trzciance: Grażyna Łobaszewska & Ajagore

  • 27.11.2018, 13:13
  • bek
„Najczarniejsza z białych kobiet” w Trzciance: Grażyna Łobaszewska & Ajagore
TRZCIANKA Młodzieżowy Dom Kultury oraz Hotel Smolarnia zapraszają na koncert, który odbędzie się 12 grudnia o godz. 20.00 w Hotelu Smolarnia. W programie kolędy i przeboje!

To będzie wyjątkowe spotkanie. „Poznasz ludzi z duszą. O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, czas nauczy Cię pogody. Przekonasz się, że i brzydcy potrafią pięknie kochać” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

- Jeśli szukasz w muzyce piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego, jeżeli chcesz wysłuchać ciekawych opowieści, to znalazłeś się we właściwym miejscu wirtualnej przestrzeni – zapewnia Jurek Hippmann z Młodzieżowego Domu Kultury zapraszając do Trzcianki na koncert Grażyny Łobaszewskiej.

 Jej kariera wokalna potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday. Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.

Była związana m.in. z grupą S-26 Andrzeja Ellmana, z Egro Band, zespołem Crash. Potem współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego.

Od 2000 r. współpracuje z młodymi, trójmiejskimi jazzmanami: Piotrem Manią, Patrykiem Stachurą i Kubą Staruszkiewiczem. Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze wydawnictwo poświęcone pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest.”

Bilety: do 11.12.: 45,00 zł, w dniu koncertu: 50,00 zł, do nabycia w MDK, Hali S-W, recepcji hotelu Smolarnia. Inf. nt. biletów: +48 608 297 629

bek

bek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe