Działo się na PWSZ

  • 21.12.2018, 08:12
  • boczny
Działo się na PWSZ
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej to już tradycja. Puchar Starosty Powiatu Pilskiego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa PWSZ Piła na Ergometrach Wioślarskich to jedno. Po raz pierwszy decydenci PWSZ zaprosili na test Coopera studentów Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piły! Po co?

Po tym jak wyłoniono kolejnych championów na ergometrach, reprezentacja pilskiej szkoły wykorzystała szansę  awansu w VIII edycji  Puchar JM Rektora w Futsalu, który jednocześnie był turniejem eliminacyjnym, uczelni spoza Poznania do finału Akademickich Mistrzostw Wielkopolski.
Po ciekawych i emocjonujących meczach drużyna pilskiej PWSZ wywalczyła drugie miejsce, co dało pilskim studentom awans do finału Akademickich Mistrzostw Wielkopolski. Przed nimi zatem walka o awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski.
PWSZ Pila - PWSZ  Kalisz 6:0. Piła - PWSZ Konin 1:1, Piła - PWSZ  Leszno 1:4.
Zanim awans futsalowców stał się faktem Paulina Murawska (ZSP), wygrała rywalizację w 7 Pucharze Starosty Powiatu Pilskiego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Hubert Przybył ZS Staszica, z kolei wygrał wyścigi wśród chłopców.
Klasyfikację drużynową wygrał Zespół Szkół Staszica przed Zespołem Szkół Technicznych i ekipą Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Natomiast wyłoniono indywidualności ergometrów W rywalizacji studentów: W wadze lekkiej najlepsza była – Martyna Kałka i Tomasz Ziółkowski, a Karolina Marlewska i Marcel Budzisławski zdominowali kategorie Open.
Najlepsi otrzymali medale i puchary z rąk Wicestarosta Arkadiusza Kubicha i Prorektor dr hab. Jana Polcyna, prof. PWSZ w Pile.
Gdy wydawało się, że to koniec sportowych wydarzeń 2018, wykładowcy Studium WFiS pilskiej PWSZ gościli grupę aktywnych studentów Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piły. Niesamowite, ale Ci podjęli próbę oceny swojej wytrzymałości lokomocyjnej.
Oceny tej istotnej cechy motorycznej dokonano przy pomocy testu Coopera.
- To świetna okazja, aby się przekonać w jakim stanie jest moja kondycja fizyczna, jak mój organizm reaguje na intensywny wysiłek – mówiła Danuta Maciejewska,  uczestniczka testu.
Zebrane wyniki testu będą podstawą do porównania kondycji fizycznej przy kolejnej próbie wiosną 2019 roku.
- Dobry stan wydolności krążeniowo-oddechowej jest szczególnie istotny u ludzi w wieku emerytalnym. Pozwala nam dalej cieszyć się dobrym zdrowiem, pozwala na kontynuację codziennych aktywnych obowiązków nierzadko jeszcze zawodowych i rodzinnych, zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów aparatu ruch, pozwala w pełni uczestniczyć życiu społecznym – mówił Andrzej Grzesik, kierownik Studium WFiS, organizator testu.


 

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe